Настављена победничка серија у Нишу

48

Кошаркашице Црвене звезде наставиле су да ређају победе. 20.тријумф у шампионату Србије црвено-беле су оствариле у Нишу против екипе Студента убедљивим резултатом 71-46 (20-11, 11-10, 22-8, 18-17).

Само два дана након победе у Бугарској против Монтане, изабранице Драгана Вуковића савладале су екипу Студента.

Црвена звезда је отворила утакмицу у Нишу серијом 11-2, комбинованим поенима Марте Вуловић и Невене Наумчев, а Ивана Катанић донела прву двоцифрену предност (15-4). Невена Наумчев је поставила 20-11 за крај првог периода. У другој четвртини видели смо мало поена, чврсте одбране, Звезда је успела да дође до 12 поена предности, Јована Јеремић погодила за „минус 10“ за крај првог полувремена, 31-21 за Црвену звезду.

У трећем кварталу Звезда је преломила утакмицу у своју корист, са две велике серије. Прво 6-0, затим и 12-0 и дошла до недостижне предности, након 2+1 поена капитена Александре Катанић (49-24). Снежана Богићевић је погодила за 53-24 након тридесет минута игре.

У последњем периоду утакмице шампион Србије је стигао до максималне предности од 30 поена, после поена Марте Вуловић, (35-65). Домаћин је успео до краја меча да смањи минус до коначних 46-71.

Марта Вуловић је била најефикаснија са 19 поена, Снежана Богићевић је убацила 12, Невена Наумчев 10.

Следе утакмице против Триглава (уторак) и Трешњевке (среда) у Београду. Уколико тријумфује у оба меча Црвена звезда ће обезбедити пласман на Ф4 WABA лиге.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 10 (2ск 2ас 1укл), Чубра 3 (2ск), Тешић (2ск), Богићевић 12 (6ск 3ас 6укл 1блк), Зукановић, А.Катанић 6 (6ск 2укл), И.Катанић 5 (4ск 3ас 3укл), Дешић (2ск 1ас), Бојовић 6 (3ск), Ђорђевић 6 (4ск 2ас), Мишељић 2 (2ск 3ас), Вуловић 19 (3ск).

Претходни текстЦрвена звезда у финалу Купа Радивоја Кораћа!