Звезди победа и прво место

53

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Краљево у 19.колу ЖКЛС убедљивим резултатом 62-37 (14-5, 14-8, 10-14, 24-10) и обезбедили прво место на табели и предност домаћег терена пред почетак плеј-офа.

Само два дана након тријумфа у Новом Саду црвено-беле шампионске су оствариле још једну победу која је и математички обезбедила прво место у домаћем шампионату и предност домаћег паркета у обе рунде плеј-офа.

Звездине девојке су од прве секунде кренуле да испуне зацртани циљ и већ у првом периоду одрафиле већи део посла. Серијом 10-0 су отвориле утакмицуи одмах дошле до двоцифрене предности, гошће из Краљева су прве поене постигле тек после 5:30 игре са линије за слободна бацања. Прва четвртина је завршена са малим бројем поена, али са 9 разлике на конту шампиона Србије, 14-5.

Краљево је у други период игре ушао серијом од пет узастопних поена, Звезда је узвратила са дуплом мером и од тог тренутка имала константну двоцифрену предност. На полувремену, семафор је приказивао 28-14 за Звезду.

Трећа четвртина је припала Краљевчанкама захваљујући серији 8-0 у финишу, али ни у једном тренутку нису успеле да спусте минус испод 10 поена. Највише што су успеле јесте да у последњих 10 минута уђу са 11 поена минуса, 38-27.

Успела је екипа Краљева да у 33.минуту дође до минус 5 (40-35), али то је пробудило црвено-беле, које су додале гас, и утакмицу завршиле фуриозном серијом: 22-2, за коначних 62-37 и 19. првенствену победу.

Најефикаснија је Ивана Катанић са 12, Милица Бојовић је убацила 10, Невена Наумчев 9 поена. Мина Ђорђевић је постигла 8 поена уз 16 скокова.

Звезду очекују дуели против Монтане у Бугарској и одложени дуел против Триглава у Београду у WABA лиги. Победама би Звезда широм отворила врата Фајнал фора регионалне лиге другу годину заредом. У домаћем шампионату, Звезда у 20.колу путује у Ниш, на дуел против екипе Студента.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 9 (4ск 3укл), Ј.Ђорђевић, Тешић, Зукановић (2ск 2ас), А.Катанић 7 (5ск 6ас 2укл), И.Катанић 12 (4ск 5ас 3укл), Дешић, Бојовић 10 (8ск 4ас 3укл 2блк), Деурић, М.Ђорђевић 8 )16ск 2блк), Мишељић 8 (4ск 2укл), Вуловић 8 (5ск).