Динамо – Црвена звезда 32:27 (17:11)

255

Рукометаши Црвене звезде поражени су у 14.колу Суперлиге, првом колу наставка сезоне, у Панчеву од лидера Динама – 32:27 (17:11).

Нису успели црвено-бели да нанесу први пораз лидеру Суперлигу ношени заиста фантастичном подршком навијача у хали „Стрелиште“.

Динамо је средином првог полувремена преломио утакмицу и направио велику разлику која је била превисока за Црвену звезду на овој утакмици.

Повели су домаћи 3:0, Звезда је била егал до 15.минута када смо након гола Рајичевића у серији 3:0 видели прво и једино изједначење на мечу, 5:5. Међутим, уследила је серија Динама 8:0 за исто толико минута и противник је практично био решен. Звезда је успела до краја да смањи минус на 6 голова разлике након успешно реализованог седмерца Бугариновића, 17:11.

Ношени феноменалном подршком навијача, црвено-бели су успели да преполове предност Динама у првој половини наставка и дођу до минус три (24:21), након брзих контри. Али, искуство домаће екипе коју предводи Ненад Вучковић није дозволило велики преокрет. Са три гола Динамо је потврдио победу, а коначан резултат је поставио Бугариновић са два гола у нишу сусрета за 32:27.

Најефикаснији су били Бугариновић и Пешић са по 6 голова, Рајичевић је постигао 4, Петрић 3.

У наредном колу у „Шумице“ стиже другопласирана Металопластика против које ће црвено-бели тражити пут да прекину неугодан низ пораза и стигну до веома важних бодова.

Хвала Звездином Панчеву на сјајној атмосфери и великој подршци!

ДИНАМО – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 32:27 (17:11)

Панчево, дворана: „Стрелиште“. Гледалаца: 800. Судије: Ковач (Косовска Митровица) и Милосављевић (Звечан). Седмерци: Динамо 4 (2), Црвена звезда 4 (3). Искључења: Динамо 6, Црвена звезда 4 минута. Црвени картон: Вељко Милошевић (Динамо) у 27. минуту.

ДИНАМО: Милошевић 4, Пилиповић 2, Радановић, Стојановић 2, Димитријевић 8, Савић 1, Јездимировић, Јовановић, Павловић, Златановић, Дистол 2, Миленковић, Баруџић 4, Костадиновић 5, Вучковић 4, Радовановић. Тренер: Иван Петковић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Пешић 6, Хорват, М. Николић, Н. Николић 1, Љубојевић 1, Љубеновић, Бугариновић 6, Панић, Херцеговац 1, Димић 3, Ђорђијевић, Рајичевић 4, Јовановић 2, Петрић 3, Стошљевић. Тренер: Антон Букилић

Претходни текстТерзић: Сад правимо тим за Европу