Звезда поражена у Валенсији

102

Кошаркаши Црвене звезде мтс претрпели су други пораз у Топ 16 фази Еврокупа, на страни, од екипе Валенсије резултатом 92:76 (21:23, 21:14, 25:20, 25:19).

У оквиру трећег кола Топ 16 фазе групе Г, кошаркаши Црвене звезде мтс, претрпели су пораз у Шпанији од екипе Валенсије резултатом 92:76 (21:23, 21:14, 25:20, 25:19). Најефикаснији у редовима српског шампиона били су Регланд са 21 и Берон са 11 поена.

Добро отварање меча црвено-белих, неколико лепих потеза Џоа Регланда одржавали су предност до средине прве деонице. Ипак, шпански тим је успео да се тргне и у пар наврата стекне предност, али су у самом финишу изабраници Милана Томића серијом 4:0 задржали предност после првие четвртине 23:21.

Друга деоница у потпуности је припала Валенсији, која је у једном моменту имала максималних плус 9, али су црвено-бели на крају успели колико толико да ухвате прикључак пред велики одмор 42:37.

Опет су добро почели деоницу црвено-бели, у пар наврата имали напад за вођство, али је недостајало концентрације у тим минутима, што је домаћин искористио и пред последњу деоницу отишао са предношћу 67:57.

Ротирао је тренер Милан Томић и покушавао да пронађе праву петорку, међутим времена је било све мање, а шпански тим је додатно појачао ритам и на крају славио резултатом 92:76.

КК Црвена звезда мтс: Регланд 21, Раданов 6, Човић 9, Перпероглу 9, Давидовац, Фаје 9+5ск, Берон 11, Добрић 2, Ристић, Оџо 3, Симанић, Цирбес 6.

У суботу од 19 часова, кошаркаши Црвене звезде мтс играју меч 16. кола АБА лиге против ФМП-а у дворани „Александар Николић“.

Милан Томић:

Да добијете Валенсију потребна је боља одбрана од 92 примљених поена или 50 у другом полувремену. Примили смо пуно поена из транзиције, а добро смо отворили меч. Контролисали смо утакмицу, али сам рекао ако паднемо само два минута… И тако је и било. Следећи меч за нас у Еврокупу је у Београду против истог тима, али није само Валенсија и не само та утакмица јер идемо меч по меч. Не бих о калкулацијама.