Ново Место, старе навике и победа Звезде

71

Кошаркаши Црвене звезде мтс победили су Крку у Новом Месту 96:66 и забележили су 14.победу у АБА лиги. Кешељ са 20 и Симанић са 17 поена најефикаснији. Човић и Регленд имали по 8 асистенција.

Кошаркаши Црвене звезде мтс забележили су и 14.победу у АБА лиги пошто су у дворани „Леон Штукељ“ у Новом Месту савладали екипу Крке 96:66 (22:13, 30:18,17:23,27:12).

Најефикаснији код црвено-белих били су Кешељ са 20, Симанић са 17, Перпероглу и Човић су убацили по 11.

Лидер на табели регионалног такмичења није дозволио никакво изненађење, и поред чињенице да је екипа Крке у претходним рундама знала да изненади фаворите у Новом Месту. Практично од самог старта и тројке Борише Симанића, Звезда је увећавала своју предност, већс редином прве деонице након поена Оџа, двојки Регланда и Берона, пенала Симанића, црвено-бели су стигли до двоцифрене предности (11-22) која је наставила да расте и током друге четвртине.

Честим изменама тренер Милан Томић је делио минутажу, и указивао шансу свима, а у другој четвртини Кешељ и Добрић су имале своје роле, па је слично као и на крају прве четвртине, овога пута након тројке Берона, Звезда стигла и до+20 (25-45). Након првих 20 минута уз резултат 52:31, Берон је имао 9 поена, Симанић 8, Добрић и Кешељ по 6 поена, Човић 5 уз чак 6 асистенција.

У сличном ритму наставило се и у трећој четвртини, црвено-бели су одржавали високу предност, коју је домаћин смањио са 4 везана поена у последњем минуту са 54:69 (Симанић 17, Регланд 8+8ас, Балажић код домаћина 13). Последња је донела серију тројки Марка Кешеља који је стигао до 20 поена, а Звезда до лаке и атрактивне победе у Новом Месту.

КК Црвена звезда мтс:

Регланд 9+8ас, Човић 11+8ас, Кешељ 20, Перпероглу 11, Давидовац 2, Лазић 3, Берон 9, Добрић 8, Ристић 1, Симанић 17, Цирбес 3, Оџо 3.

Одмах по завршетку утакмице црвено-бели су аутобусом кренули за Београд, а већ у понедељак у 14 часова лете чартером у Малагу где их у уторак од 20.45 очекује меч 2.кола ТОП 16 фазе Еврокупа.