Победа за крај 2018. године

75

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Шабац у оквиру 14.кола ЖКЛС 87-67 (20-19, 26-22, 18-11, 23-15) у последњој утакмици у 2018.години.

Црвено-беле су на импресиван начин завршиле 2018.годину. Након савршеног учинка у WABA лиги, шампион Србије је наставио са победама и у домаћем шампионату. 21 утакмица, 21 победа, прво место у регионалном и домаћем такмичењу, сјајна увертира за годину пред нама.

Тренер Драган Вуковић пружио је прилику у стартној петорци талентованој кадетској репрезентативки, Милици Матић (15) да дебитује за Црвену звезду.

Прва четвртина је протекла у егалу, гошће су пружиле јак отпор шампиону Србије, који је имао предност до финиша, када је екипа Шапца мини серијом дошла до вођства, а Невена Наумчев на асистенцију Милине Мишељић постиже поене за 20-19.

У другом периоду виђена је резултатска клацкалица, коју је Звезда прекинула серијом 6-0 и стигла до пет поена предности, (36-31), да би Бојана Стевановић постала први играч са двоцифреним бројем поена и вратила Шабац резултатски игру. Звезда је новом серијом обезбедила предност на крају полувремена, 46-41.

Милина Мишељић је на старту трећег квартала покренула серију 9-0, која је донела двоцифрену предност црвено-белима, (55-41). Звезда је контролисала двоцифрену предност током већег дела трећег периода и пред последњих десет минута имала 12 поена разлике на свом конту, 64-52.

Ни тада нису посустале гошће, преко Ање Спасојевић и Бојане Стевановић су стигле до минуса од осам поена, али је у финишу Звезда преко Иване и Александре Катанић, које су постигле 9 од 11 поена у серији, мирно привеле последњу утакмицу у 2018.години крају. Коначан резултат поставила је Милица Матић за 87-67.

Мина Ђорђевић најефикаснија са 19 поена (9ск), Александра Катанић је убацила 16 (9ас), Снежана Богићевић 12, а Ивана Катанић 11. Матић је свој деби заокружила са 4 поена, уз 3 скока.

Прву утакмицу у 2019.години Црвена звезда игра у Врбасу, 12.јануара.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 6 (3ас), Чубра, Тешић, Богићевић 12 (6ск 4ас), Зукановић 3 (2ас), А.Катанић 16 (6ск 9ас 6укл), И.Катанић 11 (5ас), Бојовић 8 (7ск 2ас), Матић 4 (3ск), Ђорђевић 19 (9ск 3ас), Мишељић 4 (5ск 2ас), Вуловић 4.

Претходни текстКовачевић: Почетак успешног низа