Црвено-беле убедљиве и у Бору

50

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Бор у заосталој утакмици 13.кола Прве женске кошаркашке лиге 90-62 (18-11, 24-19, 30-14, 18-18).

Утакмица је почела минутом ћутања у част Драгане Вуковић, док су почаст великом пријатељу клуба и истакнутом кошаркашком раднику, преминулој у понедељак одале и кошаркашице Црвене звезде носећи црни флор на дресу.

Утакмица је играна у препуној хали УСЦ „Бор“, а Црвена звезда је традиционално имала велику подршку навијача.

Осим у првој четвртини, у којој смо видели 6 промена резултата, четири пута је резултат био изједначен, нису имале проблема црвено-беле да дођу до нове победе и задрже максималан учинак у домаћем шампионату. Бор је серијом 5-0 дошао до предности 11-8 у 7.минуту, Црвена звезда узвратила серијом од девет узастопних кошева и на крају првих 10 минута имала вођство 11-18.

Звезда је наставила серију и у другој четвртини до 11-0, и врло брзо стигла до двоцифрене предности, коју је одржавала и контролисала током сусрета. 14 од 23 поена Снежана Богићевић је постигла у другом кварталу, укључујући и 9 на старту саме четвртине. На полувремену шампион Србије је имао на свом конту 12 поена предности, 20-42.

Друго полувреме Звезда је отворила серијом 10-0, стигла до +20, а затворила серијом 11-0, уз три тројке Милине Мишељић и тиме потврдила своју 13. победу. 30 поена су убациле црвено-беле у трећој деоници, четири успешна покушаја ван линије 6,75.

Последња четвртина није донела узбуђења, Звезда је имала максималних +32 након пете тројке Милине Мишељић (58-90), а екипа Бора успела до краја само да смањи минус на коначних 62-90. Тренер Вуковић је дао прилику свим играчицама да забележе минутажу.

Снежана Богићевић је била најефикаснија са 23 поена, Мишељић је убацила 17 (5-7 за три), уз 7 скокова, а двоцифрене су биле још и Мина Ђорђевић са 12, односно, Александра Катанић са 10.

У среду (16:30) Звезда дочекује екипу Цеља у последњем мечу у регионалном такмичењу за 2018.годину, а 29.децембра и Шабац за крај 2018.године.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 7 (2ск 4ас), Чубра 3, Тешић, Топузовић 6 (6ск 4ас), Богићевић 23 (3ск), Зукановић 2, А.Катанић 10 (4ас), Дешић, Бојовић 8 (2ск 4ас), Ђорђевић 12 (6ск), Мишељић 17 (7ск), Вуловић 2.