И Стеауа боља од Звезде

86

Ватерполисти Црвене звезде изгубили су у 5. колу Лиге шампиона од Стеауе у Букурешту резултатом 8:3.

Црвено-бели су ушли борбено у меч и у првој четвртини су успели да зауставе нападе Румуна који су у другој четвртини пробили одбрану нашег тима. Звезда је преко Марка Радовића успела да изједначи, али су домаћи са два гола до краја полувремена успели да се резултатски „одлепе“.

У трећем периоду игре Стеауа је са нова четири гола стекла убедљиву предност и решила питање победника. Рутински су привели меч крају, а до краја Звезда је постигла два гола (Никола Бурсаћ и Кристијан Шулц) за коначних 8:3.

У 6. колу Лиге шампиона Црвена звезда дочекује мађарски ФТЦ Телеком Будимпешта 9. јануара у Београду.

СТЕАУА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 8:3 (0:0, 3:1, 4:0, 1:2)

Букурешт – Судије: Владимир Голиков (Русија) и Карлос Ортега (Шпанија). Играч више: Стеауа 5(1), Црвена звезда 8(0).

СТЕАУА: Драгусин, Георге, Маринић Крагић 1, Фулеа, Кјовеану 1, Приотеаса 1, Капоцис 1, Антипа 1, Чучковић 1, Попеску, Гибан 2, Гоанта, Тик. Тренер: Андреи Јосеп.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кеаљ, Танкосић, Максимовић, Бурсаћ 1, Перковић, Васић, Битадзе, Жежељ, Илић, Поповић, Шулц 1, Радовић 1, Тодоровски. Тренер: Александар Филиповић.