Црвено-беле поново успешније у дербију

80

Кошаркашице Црвене звезде и други пут у сезони савладале су КЖК Партизан 1953 у оквиру 12.кола ЖКЛС у дворани „ФМП“ у Железнику и задржале максималан учинак, 78-63 (18-22, 17-14, 29-13, 14-14).

Црвено-беле су утакмицу преломиле у своју корист у трећем периоду игре, када су са две брзе серије доошле до двоцифрене предности и рутински привеле меч крају.

Звезда је имала вођство и током прве четвртине, када су средином првог квартала црно-беле преко Милице Митровић и њених осам поена у серији 11-0 стигле до предности, коју су чувале до краја четвртине, 18-22.

Интезиван почетак друге четвртине, гошће су мини серијом на старту дошле до максималне предности од девет поена, коју је потврдила Олга Степановић за 20-29. Одмах се консолидовала екипа Драгана Вуковића, узвратила серијом 7-0, а затим стигла и до изједначења (33-33), али је Александра Катић донела преднодт свом тиму после двадесет минута игре, 35-36.

У трећој четвртини Звезда је серијом 10-0 стигла до вођства, а креатор преокрета била је сјајна Мина Ђорђевић. Мина је била незаустављива, у трећој четвртини је постигла 12 од укупно 30 поена на мечу и у великој мери допринела новом тријумфу свог тима. Ивана Катанић је тројком донела прву двоцифрену предност црвено-белим дамама, Милина Мишељић потврдила, а Невена Наумчев још једном тројком практично потврдила победника сусрета и пре уласка у последњих 10 минута меча, пред којих је Звезда ушла са 64-49.

Црвено-беле су у последњем периоду и поред неколико промашених зицера серијом 12-0 стигле до максималних 25 поена предности (76-51) и у првих осам минута допустиле противнику само два поена. Међутим, у финишу црно-беле су успеле да смање минус и ублаже шести пораз у сезони, 78-63.

Блистала је Мина Ђорђевић са 30 поена, уз 8 скокова – индекс корисности 40. Милица Бојовић је постигла 10, Ивана Катанић 9.

Остала су још два кола до паузе у домаћем првенству, а Црвена звезда гостује у Бору наредног викенда. До краја 2018.године шампиона Србије очекују и две утакмице у WABA лиги, гостовање у Старој Загори у среду и екипа Цеља, 26.децембра. А 29.децембра у Железник стиже Шабац за крај 2018.године.

ККЖ: Наумчев 7 (3ск), Чубра, Тешић, Топузовић 8 (7ск 3ас), Богићевић (3ск 4ас), Зукановић 2, А.Катанић 4 (6ск 7ас 4укл), И.Катанић 9 (3ск 4ас 3укл), Бојовић 10 (4ск 2ас 2укл), Ђорђевић 30 (8ск 2укл 1блк – индекс 40), Мишељић 6 (5ск 3ас), Вуловић 2.

Претходни текстЦрвена звезда – Спартак 22:27 (9:14)