Суботичани нанели трећи пораз црвено-белима

75

Одбојкаши Црвене звезде доживели су пораз у 13. колу БПШ Суперлиге Србије од Спартака из Суботице резултатом 1:3, по сетовима 26:28, 25:19, 23:25, 20:25.

Нису црвено-бели добро започели овај меч. Гости су повели са 4:9 и ту предност су одржавали до техничког тајм аута. Наши одбојкаши су преко Јовановића и Додића смањили на 10:12, а после две везане грешке Суботичана су и пришли на поен заостатка (14:15). Након што су гости повели са 17:20 Кобиљски је затражио тајм аут, а Звезда је потом везала два поена. Ас сервисом Лазара Додића наша екипа је стигла до изједначења (21:21), а Данило Павловић је донео прво вођство Звезде на овом мечу 23:22. Ипак су гости први стигли до сет лопте коју нису искористили. Тек четврту прилику је Спартак искористио за вођство од 0:1 – 26:28.

Наши одбојкаши су много боље ушли у други сет и после аса Александра Андоновића повели са 7:2. Са три поена у низу Данила Павловића и Додића Звезда долази до предности од 11:4. Наш тим је и даље постепено увећавао разлику да би након блока Немање Машуловића било 17:8. После нове грешке гостију црвено-бели стичу двоцифрену предност (19:9). Када се чинило да ће Звезда риутински привести сет крају, Суботичани су нанизали пет поена и смањили на 22:16, а потом и на 23:18. Звездин коректор је поентирао за шест везаних сет лопти, а онда је другу и искористио за изједначење 1:1 – 25:19.

Звезда је наставила са добром игром и до техничког тајм аута трећег сета наши одбојкаши су стекли вођство од 12:8. Уследио је ас сервис Данила Павловића, а онда су гости серијом од три поена смањили на 13:11. Одбојкаши Спартака су успели да изједначе (15:15) и сет уведу у егал завршницу. Блоком Илића Суботичани су повели (19:20), а онда су се екипе смењивале у вођству. Гости су ас сервисом Јунгића стигли до две сет лопте, другу искористили и поново повели – 23:25.

Средином четвртог периода игре црвено-бели су нанизали шест поена и после блока Николе јовановића повели са 13:8, па је тренер гостију реаговао тајм аутом. Међутим, Јовановић је освојио још један поен за наш тим, а онда су гости прекинули Звездину серију и одговорили са три поена у низу за 14:11. Новом серијом од четири поена Спартак поравнава резултат (16:16), а врло брзо са два везана блока и до вођства од 17:18. Гости стижу до четири везане меч лопте, већ прву користе и долазе до победе од 1:3 – 20:25.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Лазар Додић са 20 поена, док је Данило Павловић освојио 19, а Александар АНдоновић 14 поена.

Одбојкаше Црвене звезде у уторак 18. децембра од 19 часова очекује први меч осмине финала ЦЕВ Купа Изазивача када дочекују италијанску Монцу, а након тога наредног викенда и меч 14. кола БПШ Суперлиге Србије против Војводине НС семе у Новом Саду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СПАРТАК (С) 1:3 (26:28, 25:19, 23:25, 20:25)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 70. Судије: Бранислав Јованчић и Александар Петровић. Трајање меча: 111 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Петковић, Тадић, Машуловић 7, Петровић 2, Нејић 5, Јовановић 6, Додић 20, Н. Павловић, Андоновић 14, Д. Павловић 19. Нису играли: Мељанац, Ђурђевић, Синђелић. Тренер: Драган Кобиљски.

СПАРТАК: Миловић (либеро), Арсеноски 1, Јунгић 15, Веселиновић 19, Сеизовић 15, Симић, Тумбас 6, Илић 16. Нису играли: Пеић, Медан, Кецман, Дулић. Тренер: Игор Закић.