Звезда за десет у Новом Саду

59

Кошаркашице Црвене звезде наставиле су савршен низ победом против другопласиране екипе Прве женске кошаркашке лиге Србије 021 у Новом Саду 94-66 (13-14, 26-10, 35-20, 20-22).

И након 10 одиграних кола у домаћем шампионату Црвена звезда има максималан учинак. У хали у Петроварадину шампион Србије је савладао до овог кола другопласирану екипу, 021.

Звезда је повела у раној фази сусрета, имала предност до финиша, када је домаћа екипа мини серијом повела 14-13 и са тим резултатом се завршила прва четвртина.

У прва два минута другог периода игре екипа 021 је преко Дуње Гверо и Јоване Адамовић постигла 7 поена од укупно 10 у целој четвртини. При резултату 21-17 је уследила Звездина фуриозна серија 17-0 која је отклонила сумње да може доћи до изненађења у Петроварадину. На полувреме црвено-беле су отишле са предношћу од 15 поена, 24-39.

Где је стала у другој, Звезда је наставила у трећој четвртини. Серија 14-0 у прва три минута, а на почетку 33.минута Јована Адамовић мини серијом прекида Звездину серију поена, али не и ритам. До прве предности од 30 поена Црвена звезда је стигла поенима Александре Катанић са пенала, а потврдила је Ивана Катанић са пенала за улазак у последњих 10 минута, 44-74.

Захваљујући Јовани Адамовић и серији 13-0 екипа 021 је умногоме успела да смањи минус и не дозволи потпуни дебакл. Драган Вуковић је затражио тајм-аут, Александра Катанић је тројком прекинула серију, а Звезда узвратила са шест узастопних поена, да би утакмицу затворила са серијом 7-0, уз две тројке – Мишељић и Наумчев, за коначних 66-94.

Најефикаснији у десетој победи црвено-белих су Александра Катанић и Милица Бојовић са 17 поена, 15 је убацила Мина Ђорђевић, 13 Ивана Катанић. У екипи домаћиџ, Јована Адамовић МВП финала плеј-офа у протеклој шампионској сезони Црвене звезде је остварила дабл-дабл – 22 поена и 10 скокова.

У наредном колу Црвена звезда дочекује Радивој Кораћ.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 11 (2ск 2ас 2укл), Чубра, Тешић, Топузовић 7 (5ск 2ас), Богићевић 7 (5ск 3ас), Зукановић 4, А.Катанић 17 (8ск 5ас 3укл), И.Катанић 13 (3ск 2ас 4укл), Бојовић 17 (3ск), Ђорђевић 15 (7ск), Мишељић 3 (3ск 2укл), Вуловић.

Претходни текстЕбисилио: Радују победе
Следећи текстЈованчић: Нови корак ка циљу