АБА У19 – Победа у дербију, корак ка Ф4

75

Јуниори Црвене звезде мтс победили Партизан НИС 86:81, забележили и трећу победу на квалификационом турниру АБА лиге (играчи до 19 година). Томашевић са 27, Васић са 22 и Поповић са 18 поена, водили црвено-беле до победе која их практично доводи на корак од основног циља – пласмана на Ф4

Кошаркапи Црвене звезде мтс победили су екипу Партизана НИС са 86:81 (16:18, 27:30, 21:10, 22;23) у дербију 3.кола јуниорског квалификационог турнира АБА лиге, и тако се налазе практично на корак од пласмана на завршни турнир регионалног такмичења!

Очекивано тврду и неизвесну утакмицу црвено-бели су „преломили“ серијом од 10-0 у финишу треће четвртине када су константан заостатак од 4-5 поена, претворили у предност, која је у последњој четвртини износила 7-8 поена.

У првом полувремену и до велике серије црвено-белих, екипу је „вукао“ плејмејкер Лазар Васић који је до финиша треће деонице убацио 20 поена без промашаја из игре, а када су му се у нападу прикључили сада већ константно добри Поповић (16 поена) и Томашевић, који је на крају био и најефикаснији играч код победника са 27 кошева, било је јасно да Црвена звезда мтс стиже до бодова који јој доносе велику прилику и пласман на завршни турнир

Прво полувреме донело је велику борбу, доста грешака, и благу предност екипе Партизана коју је обезбедио Пажин, на крају и најефикаснији на мечу са 37 поена (шут из игре 26-11), али је тимском игром, чвршћом одбраном и са више решења у нападу, екипа Звезде стигла заостатак и већ око 30.минуту преузела контролу у утакмици.

КК Црвена звезда мтс: Карапанџић 5, Павићевић, Добрашиновић, Поповић 16+5ас, Манојловић, Радосављевић, Васић 22, Димитријевић, Томашевић 27, Ћојбашић 6, Живановић.

Екипа Црвене звезде мтс у суботу од 11.45 игра против Цибоне.

Претходни текстЦрвена звезда – Слога 29:15 (15:8)