Звезда у Загребу убедљиво до пете победе

42

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Трешњевку 2009 88-56 (23-14, 24-8, 20-12, 19-24) у оквиру 5.кола WABA лиге у загребачком Дому спортова.

Црвено-беле су практично већ у првих двадесет минута решиле питање победника дуела, па је тренер Драган Вуковић у последњој деоници меча пружио прилику и играчицама које до сада нису имале велику минутажу.

Осим у првих пет минута сусрета када су имале и вођство, кошаркашице Трешњевке нису успеле да парирају црвено-белим девојкама. Црвена звезда је повела 4-0, Трешњевка серијом од шест поена преузела вођство, водила и 8-6 и 10-8, да би Звезда преко Мине Ђорђевић преокренула и то је била последња промена резултата. Прву четвртину затвара везаним поенима Богићевићева за 23-14.

Ника Мул је постигла прве поене у наставку, Звезда направила серију 9-0, плејмејкер поново домаћих на кратко прекинуо серију шампиона Србије, да би затим изабранице Драгана Вуковића ушле у жељени ритам у нападу и серија је трајала до 11-0. Украдене лопте су донеле много лаких поена, као и поени из друге прилике након офанзивних скокова, уз три успешна покушаја ван линије 6,75. Звезда је на одмор између два полувремена отишла са предношћу од 25 поена, 22-47.

И у трећем периоду Црвена звезда је имала поновила велику серију (11-0), имала константно вођство од преко 30 поена и стигла до максималне предности након поена Невене Наумчев у транзицији, +39 (67-28). Везале су шест поена домаће играчице и смањиле разлике пред последњих десет минута, 67-34.

У последњем кварталу Трешњевка је успела да снизи минус испод 30 поена, а утакмицу је затворила поенима са пенала Ивана Катанић, за убедљивих 88-56 и убедљив реванш за прошлосезонски пораз.

Центарска линија Црвене звезде постигла је 23 поена, а играчице са клупе су убациле 36 поена што је донело Звезди превагу у овом дуелу.

Најефикаснија Мина Ђорђевић са 21 поеном, 16 је убацила Снежа Богићевић, 9 Марта Вуловић. Звезда у недељу гостује у Новом Саду, дуругопласираној екипи домаћег шампионата – 021, у петроварадинској хали. Наредни сусрет у WABA лиги на програму је 12.децембра против Бановића, дебитанта у регионалном такмичењу.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 7 (5ск 2ас 4укл), Чубра, Тешић (2ск), Топузовић 2 (2ск 2ас), Богићевић 16 (6ск 2укл 1блк), Зукановић 6, А.Катанић 5 (5ск 9ас 4укл), И.Катанић 6 (2ск 7ас 2укл), Бојовић 8 (7ск 5ас 4укл), Ђорђевић 21 (4ск 2укл), Мишељић 6 (2ск 2ас 2укл), Вуловић 9.