Пораз Звезде, Триглав узвратио

41

Хокејаши Црвене звезде доживели су пораз од Триглава резултатом 2:4 у ИХЛ лиги.

Само дан након тријумфа од 3:1, црвено-бели су погнуте главе напустили лед у дуелу са Триглавом.

Повели су Звездини „оклопници“ са 2:0 головима Душана Јанковића и Богдана Гаидаша и чинило се да ће наш тим поново савладати словеначку екипу. Ипак, Триглав је у другој трећини смањио резултат на 2:1, а у последњих осам минута игре и потпуно преокренуо резултат у своју корист – 2:4.

Без обзира на овај пораз хокејаши Црвене звезде су сачували лидерску позицију на табели, а у наредном колу би требало да гостују Загребу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ТРИГЛАВ 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Пердув, Николић, Пожар и Поповић. Казне: Црвена звезда 8 минута, Триглав 6 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Ранковић, Ајдуковић, Анић, Бркушанин (1ас), Чегринцев (1ас), Даниел (1ас), Дзиов, Гаидаш 1, Јанковић 1, Кулешов, Марковић, Машић, Новаковић, Подунавац, Ристић (1ас), Сабадош, Шпањевић, Вукичевић, Цвик.

ТРИГЛАВ: Плавц, Шенк, Ахачич, Бан, Грошељ, Лампич 1 (1ас), Логар, Морел (1ас), Муби, Павц, К. Поточник, М. Поточник 1, Шкрјанец, Штенклер 1ас, Тавчар, Вилфан 1, Зупан.