Тријумф Звезде у Панчеву

64

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су победу на гостовању Динаму у Панчеву резултатом 1:3, по сетовима 17:25, 21:25, 25:20, 28:30, у оквиру 8. кола БПШ Суперлиге Србије.

Црвено-беле су у овај меч ушле као фаворит на папиру, али су теже од очекиваног дошле до тријумфа и нова три бода, иако се чинило да ће Динамо успети да дође до свог првог бода у овој сезони.

Звездине даме су од почетка меча диктирале темпо и константно биле у предности. Први сет су лако решиле у своју корист резултатом 17:25.

Наше одбојкашице су наставиле са добром игром и у наредном сету. Нису дозволиле домаћину да угрози вођство које су стекле и убрзо је на семафору хале Стрелиште стајао резултат 0:2 – 21:25.

У трећем сету дошло је до пада у игри црвено-белих. Динамо је водио од почетка, а након техничког тајм аута Звезда је изједначила на 13:13. Наредних пет поена освајају домаће и стечену предност су успеле да сачувају до краја. Смањио је Динамо вођство Црвене звезде на 1:2 – 25:20.

На техничком тајм ауту четвртог сета Звезда је имала минималну предност. Панчевке су успеле да преокрену резултат у своју корист и поведу са 19:17. Недуго затим било је 23:19, а Звезда везује четири поена и долази до изједначења. Динамо у самој завршници није успео да искористи пет сет лопти, али Звездине даме јесу своју прву меч лопту за коначних 28:30.

Најефикаснија у редовима Црвене звезде била је Милка Стијепић са 18 поена. Пратиле су је Милица Милуновић са 15 и Катарина Чанак са 13 освојених поена.

Црвена звезда у четвртак 15. новембра гостује екипи Железничара у Лајковцу, када ће одиграти заостали меч 3. кола БПШ Суперлиге Србије.

ДИНАМО – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (17:25, 21:25, 25:20, 28:30)

Панчево – Дворана: ХС Стрелиште. Гледалаца: 100. Судије: Светлана Зотовић и Дејан Рогић.

ДИНАМО: Симић 4, Ђурђевић (либеро), Ранисављевић 6, Павловић 26, Јакшић 5, Сорак 18, Петковић, Марковић 8, Ђорђевић. Нису играле: Митровић, Обрадовић, Соломун, Марисављевић. Тренер: Никола Јерковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Таубнер, Секулић 9, Чанак 13, Стијепић 18, Б. Марковић 9, Јакшић 1, Милуновић 15, Ђорђевић 8, Вучићевић, Делић, Степановић (либеро). Нису играле: Т. Марковић, Видојевић. Тренер: Александар Владисављев.