Звезда освојила Триглав

64

Кошаркашице Црвене звезде задржале су максималан учинак у WABA лиги и након треће одигране утакмице јер су у Крању савладале екипу Триглава 76-68 (26-15, 15-15, 20-19, 15-19).

Звезда је водила константно од првог до последњег минута, екипа Триглава није успела ниједном да угрози предност Црвене звезде, ни да изједначи.

Црвено-беле су веома брзо стигле до предности, у раној фази утакмице су серијом 12-0 стигле до двоцифреног вођства (4-20), које је било одлична основа за грађење резултата и пута до новог тријумфа. Пресингом и чврстом одбраном нису дозволиле противницима да постигну кош скоро пуних 4 минута, све док Лејла Омербашић није била успешна ван линије 6,75. У финишу домаћа екипа је серијом 7-2 успела да снизи минус на крају првих десет минута, 15-26.

У другом периоду, Триглав је успевао само да смањи минус испод 10 поена, али ниједном да угрози предност Црвене звезде. Контантно вођство изабраница тренера Драган Вуковића је варирало између 9 и 12 поена, колико је и било на крају првог полувремена, 31-40.

У трећем кварталу, шампион Србије је са две везане тројке (Мишељић и Богићевић) практично потврдио победу у Словенији и стигао до максималне предности од 17 поена, (32-49). Није успео да се опорави и ухвати резултатски прикључак шампион Словеније, Кристина Топузовић је симултанком у финишу одржала предност Звезде пред последњих десет минута, 49-61.

У последњој деоници домаћа екипа се трудила да снизи минус што је више могуће, а највише захваљујући најефикаснијем појединицу Ребеки Абрамович и серији 10-2 у последњих два минута су и успели у тој намери. Кристина Топузовић је са пенала поставила коначних 76-68 на 30 секунди пре краја утакмице.

Најефикаснија је Мина Ђорђевић са 21 поеном, двоцифрена је још била Кристина Топузовић са 13 поена. Александра Катанић је уз 7 поена забележила 10 асистенција и 8 скокова.

У наредном колу Црвена звезда дочекује Монтану, а пре тога Новосадску ЖКА у домаћем шампионату предстојећег викенда.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 9, Чубра, Тешић, Топузовић 13 (4ск 1ас 2укл), Богићевић 7 (6ск 2ас 2укл), А.Катанић 7 (8ск 10ас 2укл 1блк), И.Катанић 5 (5ас), Дешић, Бојовић 7 (7ск 2ас 2блк), Ђорђевић 21 (4ск 2ас 1блк), Мишељић 5, Вуловић 2.