Убедљива победа Звезде, сутра нови дуел са Славијом

74

Хокејаши Црвене звезде наставили су са одличним играма у ИХЛ лиги. Црвено-бели су на свом терену убедљиво савладали Славију Јуниор са 7:2.

Звездини „оклопници“ су сјајно започели меч и већ после 30 секунди су стигли до предности. Брзи гол је потпуно пореметио гостујућу екипу која још три пута у првој трећини вадила пак из гола.

У другом периоду игре Звезда је постигла још два гола и решила питање победника. До краја меча Славија је успела да постигне два гола, уз још један примљени, и на тај начин ублажи пораз.

Најефикаснији на мечу био је Марко Бркушанин са три постигнута гола, а уписао је и једну асистенцију. Павле Подунавац је уписао гол и две асистенције, а Влачислав Чегринцев по гол и асистенцију.

Црвена звезда и Славија Јуниор ће одиграти још један меч у недељу 28. октобра од 16:15 часова у Леденој дворани Пионир у Београду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СЛАВИЈА ЈУНИОР 7:2 (4:0, 2:0, 1:2)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Смердељ, Пердув, Пожар, Т. Фазекаш. Казне: Црвена звезда 10 минута, Славија 12 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Ранковић, Анић (1ас), Анђелковић, Араи, Бркушанин 3 (1ас), Чегринцев 1 (1ас), Даниел (1ас), Драговић, Гаидаш (1ас), Јанковић, Керезовић (1ас), Кулешов, Марковић, Машић, Новаковић, Подунавац 1 (2ас), Сабадош (1ас), Шпањевић, Вукичевић 1, Вуковић, Цвик 1.

СЛАВИЈА ЈУНИОР: Павлич, Сотлар, Бернард, Бохинц 1, Чампа, Чуден, Горше (1ас), Хумар, Комполшек (1ас), Лапорник, Миклавчич, Погачар, Пушењак, Шчап 1, Ситар (1ас), Скерлеп, Зибелник (1ас).