Тријумф у Суботици

46

Кошаркашице Црвене звезде уписале су и шесту победу у домаћем шампионату против суботичког Спартака у дворани „Дудова шума“ 97-56 (19-19, 16-9, 33-14, 29-14), и продужиле победнички низ на осам утакмице ове сезоне.

Тренер Драган Вуковић је након победе над актуелним шампионом WABA лиге у дуелу у Суботици равномерно поделио минутажу, а једино Маријана Зукановић није улазила у игру.

Првих десет минута протекло је у изједначеној борби, екипе су се смењивале у вођству, погађале у серијама, видели смо три промене предности и четири изједначења. Спартак је имао у финишу у два наврата плус од 3 поена, Звезда тројкама Богићевић и Мишељић стизала до поравнања. Управо је Милина Мишељић погодила ван линије 6,75 за 19-19 након првог периода игре.

До средине друге деонице Спартак је серијом 6-0 дошао до максималне предности 25-19, али Звезда је узвратила серијом 11-0 (25-30), преузела вођство и контролу игре и најавила расплет сусрета. До краја четвртине, сачувале су предност црвено-беле и на одмор отишле са 7 поена на свом конту, 28-35.

Серију од пет кошева на крају друге четвртине наставиле су и у трећој изабранице Драгана Вуковића, до 13-0 и двоцифрене предности (28-43), чиме су практично и преломиле утакмицу у своју корист. Није успео домаћи тим да нађе решења за рафалну паљбу црвено-белих дама, које су погађале са сваке позиције и повећавале предност до 40-68, а Слађана Радуловић са пенала је само смањила предност Звезде на 42-68 пред последњи квартал.

Непогрешива је била Снежана Богићевић, која је убацила 11 кошева у трећој четвртини од 18, колико је постигла на данашњем сусрету. Серију од 8 везаних поена у трећем кварталу имала је и Марта Вуловић.

У последњој деоници тренер Вуковић је пружио прилику Катарини Дешић и Нини Тешић, које су се уписале у листу стрелаца, чиме су све играчице које су играле постигле поене, а Милина Мишељић је обележила завршницу утакмице. Убацила је 11 поена у последњем периоду и водила шампиона Србије до максималних 45 поена предности. Спартак је до краја успео само да мањи предност, а коначан резултат поставила је Марта Вуловић, 56-97.

Најефикаснија је била Милина Мишељић са 22 поена, Снежана Богићевић је убацила 18 (8 скокова), Марта Вуловић 16 (без промашаја, 8/8 за два). На другој страни Слађана Радуловић је постигла 26 поена.

У наредном Црвена звезда дочекује Новосадску ЖКА, која заузима другу позицији на табели са скором 5-1, колико има и екипа 021.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 6 (4ск 2ас 1укл 1блк), Тешић 2 (1ск 1ас), Топузовић 6 (4ск 2ас 2укл 1блк), Богићевић 18 (8ск 5ас 2укл 1блк), Зукановић, А.Катанић 5 (5ск 7ас 3укл), И.Катанић 8 (4ск 4ас 3укл 1блк), Дешић 2, Бојовић 4 (5ск 1укл 1блк), Ђорђевић 8 (7ск 2ас 1укл), Мишељић 22 (6ск 3ас 3укл), Вуловић 162ск 2ас 2укл).