Звезда савладала Јесенице у Континентал Купу!

107

Хокејаши Црвене звезде остварили су победу у последњем мечу 2. кола Континентал Купа које се одржавало у Ритену у Италији. Наши хокејаши су после продужетка савладали Акрони Јесенице резултатом 2:1.

Црвено-бели су у последњем мечу турнира у Ритену пружили најбољу партију у Континентал Купу и забележили су сензационалну победу над апсолутним фаворитом у овом дуелу.

Током читавог меча водила се беспоштедна борба. У прве две трећине није било голова, а до вођства долазе Словенци који су у 46. минуту искористили два играча више. Звезда је успела да искористи „пауер плеј“ у 55. минуту и голом Угљеше Новаковића дође до изједнаења и продужетка.

Звездини „оклопници“ дали су свој максимум на овом мечу, а у 63. минуту то им се исплатило пошто је гол постигао Богдан Гаидаш и донео велико славље нашим хокејашима.

Црвена звезда је и поред тријумфа над Словенцима заузела 4. место у групи са једном победом и два пораза, уз два освојена бода. О победнику турнира и пласману у 3. коло одлучиваће Ритен Спорт и МАЦ Будимпешта у међусобном дуелу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – АКРОНИ ЈЕСЕНИЦЕ 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)

Ритен (Италија) – Дворана: Арена Ритен. Судије: Рошчин, Цирциганис, Ђакомоци, Пирас. Казне: Црвена звезда 10 минута, Јесенице 8 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Васић, Новаковић 1, Подунавац, Керезовић (1ас), Бркушанин, Чегринцев, Гаидаш 1, Анић, Сабадош, Араи, Цвик (1ас), Шпањевић, Кулешов (1ас), Вукичевић (1ас), Даниел, Анђелковић, Јововић, Марковић, Машић, Јанковић. Тренер: Јовица Рус.

ЈЕСЕНИЦЕ: Коговшек, Саундерс, Тавжељ, Пем, Главич, Башич, Чимжар, Урукало, Стојан (1ас), Калан, Брус, Томажевич (1ас), Црнович, Корошец, Светина, У. Сођа 1, Ј. Сођа, Брун Раух, Сершен, Авсенек, Штурм, Рајсар. Тренер: Габер Главич.