Црвена звезда – Мокра Гора 31:29 (18:12)

151

Рукометаши Црвене звезде остварили су и другу победу у Суперлиги, прву у „Шумицама“, над Мокром Гором – 31:29 (18:12).

У дуелу новог и бившег селектора репрезентације Србије, успешнији је био тренер Црвене звезде, Ненад Перуничић. Од самог старта су црвено-бели наметнули свој ритам, заиграли пожртвовано, брзо, динамично и без проблема стигли до нових бодова.

Наговештај исхода трећег овосезонског дуела у „Шумица“ видели смо већ на самом почетку када су изабраници Ненада Перуничића за 5 минута дошли до вођства 5:1. И нису се ту задржали, већ су током целог тока првог полувремена повећавали предност и тресли мрежу гостију у серијама, до коначних +6, 18:12 након првих тридесет минута.

И у другом полувремену су црвено-бели имали константну предност, већином 5 голова. Екипа коју са клупе предводи Веселин Вуковић је успела да у 46.минуту дође до само два гола минуса (22:20), али су Пешић и Бугариновић одбили налет тима из Мокре Горе са играчем мање и практично преломили утакмицу. Поновио се сценарио са претходне две утакмице из „Шумица“, када је Црвена звезда имала два играча мање последњих два минута, па је Мокра Гора успела да искористи такву ситуацију на паркету и смањи резултат до коначних 31:29.

Веома интересантан податак јесте да је екипа Мокре Горе одиграла утакмицу у којој није зарадила ниједно искључење.

Најефикаснији је био Петар Бугариновић, који је изабран и за играча утакмице, са 7 голова. Давор Лаковић и Иван Рајичевић су постигли по 5, а Далибор Ђорђијевић 4. На другој страни 7 пута се у листу стрелаца уписао Александар Николић.

Управо Црвена звезда и Мокра Гора деле 5.место на табели Суперлиге након пет одиграних утакмица. Следи репрезентативна пауза, а у 6.колу нас очекује и први „вечити дерби“ ове сезоне.

Београд, дворана: “Шумице“. Гледалаца: 200. Судије: Боричић и Марковић (Београд). Седмерци: Црвена звзеда 4 (4), Мокра Гора 5 (4). Искључења: Црвена звезда 14 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Пешић 4, Николић, Лаковић 5, Љубојевић 1, Љубеновић, Бугариновић 7, Панић, Херцеговац 2, Димић 1, Поповић, Ђорђијевић 4, Рајичевић 5, Петрић, Стошљевић 2. Тренер: Ненад Перуничић

МОКРА ГОРА: Орловић, Милић 4, Бишевац, Божовић, Алексић 2, Томовић 3, Николић 7, Миленковић, Томић 2, Касаловић Д., Касаловић А., Ерић 4, Симовић, Утвић 3, Давидовић 3, Ђукић 1. Тренер: Веселин Вуковић