Шампион убедљив и против Врбаса

61

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Врбас Меделу у дуелу две непоражене екипе 4.кола Прве женске кошаркашке лиге Србије 97-76 (24-23, 19-16, 28-19, 26-18).

Након отказивања планиране утакмице у Сарајеву против екипе Плеј Оф Ултра у WABA лиги, црвено-беле су имале два дана више за одмор и припрему утакмице против до данас непоражене екипе из Врбаса. Гошће су показале и у Београду да добар старт није случајност и пружиле добар отпор шампиону.

Током већег дела првог периода гошће из Врбаса су имале предност, максималну од пет поена у два наврата, али је Звезда преко Кристине Топузовић и Мине Ђорђевић, битну тројку за прикључак постигла је Ивана Катанић, успела да преокрене резултат у своју корист до истека првих 10 минута, 24-23.

И у другој четвртини виђена је велика борба и промена вођства. Врбас се није предавао, пружао је достојан отпор, а црвено-беле су морале да четири пута узастопно погоде за три поена да би на полувреме отишли са 43-39. Некако смо и навикли да када год је потребно да се постигне тројка, ту је Милина Мишељић. Тако је било и данас, тројка за предност након 20 минута игре.

На полувремену су показну утакмицу имале и најмлађе наде, млађе пионирке ККЖ Црвена звезда.

До средине трећег квартала је Врбас био на заостатку од једног коша, али су уследиле две серије Црвене звезде које су сломиле отпор противника. Црвено-беле су прво везале 8 узастопних поена, Милина Мишељић је новом тројком донела прву двоцифрену предност (58-48), а затим је након поена за Врбас уследила и серија 11-0, која је и одлучила победника (69-50). У последњих 10 минута Звезда је ушла са 71-58.

Александра Катанић је са 8 поена у трећем периоду покренула шампионски ритам својих саиграчица. Један од кључних сегмената победе била је потпуна контрола скока црвено-белих дама са Малог Калемегдана (47/21).

У последњих 10 минута изабранице Драгана Вуковића су полако повећавале предност, а утакмицу привеле крају серијом 8-0 за максималних +21 и коначних 97-76.

Најефикаснија је била Снежана Богићевић са 15 поена, Мина Ђорђевић и Милина Мишељић су постигле по 14, док је Ивана Катанић убацила 13 поена.

У 5.колу домаћег шампионата Звезда путује у Лозницу, новом прволигашу.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев, Тешић, Топузовић 11 (4ск), Богићевић 15 (5ск 2укл 1блк), Зукановић 2 (5ск 2ас), А.Катанић 10 (5ск 7ас 1укл), И.Катанић 13 (4ск 8ас 3укл), Дешић, Бојовић 10 (7ск 4ас), Ђорђевић 14 (8ск), Мишељић 14 (1ск 2ас 1укл 1блк), Вуловић 8 (2ск).