Црвено-бели преокретом до четвртфинала Купа

135

Одбојкаши Црвене звезде пласирали су се у четвртфинале Купа Србије пошто су у осмини финала савладали екипу ВА 014 Баувезен резултатом 3:2, по сетовима 23:25, 25:18, 20:25, 25:19, 15:10.

Није добро почело по наше одбојкаше. Средином првог сета губили су са 10:14. Грешкама гостију црвено-бели су пришли на поен заостатка (15:16), али су Ваљевци одговорили са три везана поена и повисили су вођство на 16:20. Поени су се освајали у серијама, а Звезда никако није успевала да дође до изједначења, па су гости повели у сетовима – 23:25.

У другом сету Звезда је заиграла знантно боље. На почетку је стекла предност коју је средином сета повисила на 15:9, када се распуцао Лазар Додић. Црвено-бели су одржавали вођство и брзо су стигли до изједначења – 25:18.

Половином трећег сета, на сервис Булатовића, гости везују четири поена за 10:16. Звезда одговара истом мером, али ипак екипа из Ваљева постепено повећава разлику и долази до шест везаних сет лопти. Немања Машиловић је неутралисао две, али је потом Додић направио сервис грешку што је значило да гости поново воде – 20:25.

Схватили су одбојкаши Звезде да више немају права на грешку и до техничког тајм аута стекли предност од 12:6. Са два поена у низу Александра Андоновића Звезда је повела са 15:9, па је тренер гостију затражио и други тајм аут. Црвено-бели су сачували стечено вођство и преко Машуловића дошли до изједначења и меч су увели у пети сет – 25:19.

Одлучујући сет је у потпуности припао нашим одбојкашима који су серијом од пет поена дошли до вођства од 9:4. Ас сервисом Николе Петровића дошло се до резултата 12:6 и чинило се да ће Звезда мирно привести сет крају и доћи до победе. Три поена у низу гостију су унели мало нервозе, али су црвено-бели поеном Андоновића дошли до четири меч лопте, а онда је исти играч блоком донео нашем тиму победу и пласман у четвртфинале – 15:10.

Најефикаснији у нашој екипи био је коректор Лазар Додић са 28 освојених поена. Данило Павловић је додао 12, а Немања Машуловић 10 поена.

Одбојкаши Црвене звезде већ у петак 12. октобра од 19 часова играју меч 3. кола БПШ Суперлиге Србије против Младог радника у Београду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВА 014 БАУВЕЗЕН 3:2 (23:25, 25:18, 20:25, 25:19, 15:10)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 70. Судије: Предраг Баланџић и Дарко Савић. Трајање меча: 117 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Петковић 2, Ђурђевић, Тадић 4, Машуловић 10, Петровић 1, Синђелић 5, Додић 28, Н. Павловић 5, Андоновић 9, Д. Павловић 12. Није играо: Мељанац. Тренер: Драган Кобиљски.

ВА 014: Дудуј 1, Ражнатовић 15, Поповић 10, Лопар 10, Адамовић (либеро), Вешовић 2, Радовић 16, Јевтовић, Ђокић, Сташевић, Николић 2, Булатовић 3. Нису играли: Радић, Марковић. Тренер: Саша Стефановић.