Црвено-беле убедљиве и у Шапцу

97

Кошаркашице Црвене звезде наставиле су победничку серију и у Шапцу. У оквиру 3.кола Прве женске кошаркашке лиге Србије Црвена звезда је славила у Шапцу против истоименог противника веома убедљиво 91-59 (18-18, 20-12, 29-12, 24-17).

У свом родном граду за Црвену звезду је дебитовала Кристина Топузовић, а тренер Драган Вуковић је и овог пута пружио прилику свим играчицама и равномерно поделио минутажу. Црвена звезда се реванширала Шапчанкама за пораз на турниру ЖКК Раднички.

Осим у првој деоници када су Шапчанке парирале шампионкама Србије и имале максималних плус 6 (18-12) на 1.30 пре краја, а Црвена звезда узвратила са две везане тројке (А.Катанић и Наумчев), нису црвено-беле имале проблема у хали Гимназије. Екипе су смењивале у вођству неколико пута током првих 10 минута за егал резултат 18-18.

Звезда је наставила серију и на почетку друге четвртине (10-0 укупно), Шабац на кратко преузео предност, да би новом серијом 8-0 изабранице Драгана Вуковића у потпуности преузеле контролу над утакмицом. Нови покушај домаће екипе да се врати у меч брзо су одбиле тројкама Богићевић и Наумчев, па се са резултатом 38-30 отишло на одмор.

На старту другог полувремена Звезда долази до прве двоцифрене предности на мечу (30-40), коју је повећавала поенима у серијама током трећег квартала до +25 за крај, (42-67).

У последњих 10 минута Црвена звезда је рутински приводила утакмицу крају, а у самом финишу стигла до максималне предности +34 (57-91) тројком Милине Мишељић, да би Надовеза успела само снизи минус и постави коначан резултат, 59-91.

Најефикаснија је била Снежа Богићевић са 15 поена, двоцифрене су биле још Ђорђевић са 14, Бојовић 13 и Мишељић и А.Катанић са по 10 поена.

Већ у четвртак Звезда гостује у Сарајеву, екипи Плеј Оф Ултра. У домаћем шампионату у 4.колу Звезда дочекује Врбас.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 9 (2ск 4укл), Чубра 2, Топузовић 4 (4ск 2укл), Богићевић 15 (6ск), Зукановић 2 (3ск 3ас 2укл), А.Катанић 10 (6ск 6ас 6укл), И.Катанић 6 (7ас 1блк), Ристић 4 (3ск), Бојовић 13 (6ск), Ђорђевић 14 (5ск), Мишељић 10 (5ск 4ас 2укл), Вуловић 2 (2ск).