Реми омладинаца на европској премјери

86

Омладинци Црвене звезде ремизирали су са Наполијем (1:1) на премијери у омладинској Лиги шампиона захваљујући поготку Дејана Јовељића у 17. минуту.

Наполи је из прве праве шансе стигао до вођства захваљујући спретној реакцији Сенсеа после корнера који је извео Гаетано у 13. минуту.

Лопта у Гордићевој мрежи није пореметила изабранике Братислава Живковића који су само четири минута касније, преко Јовељића, стигли до изједначења.Ударац који је са левог бока упутио Терзић, капитен црвено-белих главом је проследио иза леђа Д’ Андрее.

Уследио је период игре у којем су Београђани имали озбиљније шансе, али Јочић, Великић и Купусовић нису успели да пре одмора шампиону Србије донесу потпуни преокрет.

Знатно мање узбуђења, уз више тензије коју је проузроковала жеља оба тима да стигну до целог плена, виђено је у другом полувремену.

Остаће жал за пропуштеним шансама Јовељића у 72. и Терзића у 80. минуту, али и задовољство због феноменалне реакције Гордића у 75. минуту после ударца Гаетана из стопостотне прилике.

Црвена звезда – Наполи 1:1 (1:1)

Терен: Стадион Чукаричког
Судија: Адриен Жакуте (Швајарска)
Стрелци: Јовељић у 17’ (Црвена звезда), а Сенесе у 13’ (Наполи)
Жути картони: Терзић у 40’, Јоцић у52’, Јовичић у 77’(Црвена звезда), Зедадка у 58’, Палмијери у 67’ (Наполи).

Црвена звезда: Гордић, Кукољ (од 71’ Стајић), Савић, Јовичић, Стојанчић (од 71’ Дедијер), Великић (од 58’ Ђорђевић), Аџибаба (од 84’ Миликић), Купусовић, Терзић, Јоцић (од 58’ Стојановић), Јовељић.

Наполи: Д’ Андреа, Казела, Сенесе, Бартиромо, Калвано(од 62. Манци), Зедадка (од 62’ Заноли), Мићило, Мамас (од 62’ Ловиса), Гаетано, Сапорети (од 75’ Д’ Алесанрдо), Гвадањи (од 62’ Палмијери).