Црвено-бели славили против Нижњег за пет од пет

173

Кошаркаши Црвене звезде мтс представили су се публици у последњој припремној утакмици пред почетак сезона 2018/2019. Црвено-бели су савладали Нижњи Новгород резултатом 88:77 (23:17, 21:22, 16:17, 28:21).

Кошаркаши Црвене звезде мтс славили су и у петој узастопној провери пред почетак сезоне 2018/2019. Црвено-бели су након Мерлинса, Динамика, АЕК-а и Антверпена, савладали и Нижњи Новгород у петој провери. И то резултатом 88:77 (23:17, 21:22, 16:17, 28:21).

Утакмица против руске екипе одиграна је у значајно другачијем амбијенту од претходне четири провере. Капије дворане ’’Александар Николић’’ биле су отворене за Звездаше, а изабраници Милана Томића имали су шта да покажу својим навијачима. Иако ослабљени због неиграња Маика Цирбеса који је са репрезентацијом Немачке, као и без Немање Ненадића и Дејана Давидовца који се још опорављају од лкаших повреда, црвено-бели су одиграли веома добро против одличног ривала.

Најефикаснији актер утакмице био је Мајкл Оџо са 16 поена. Други стрелац црвено-белих био је Регланд са 11 поена, а уз то је додао пет асистенција.

Након уводног испитивања снага, црвено-бели су захваљујући доброј енергији у одбрани кренули да стичу прву озбиљнијију предност. То се догодило након две добре одбране Мухамеда Фајеа и поена Мајкла Оџа и Огњена Добрића. У завршници првог периода Звезда је стекла осам поена предности – 23:15.

Почетак другог периода припао је екипи Нижњег иако је сам период започео сјајним закуцавањем расположеног Фајеа. Након тога Руси су направили серију 9:0 и преузели вођство. Не задуго јер је Мајкл Оџо погодио уз фаул и тако прекинуо серију ривала – 28:26.

У наставку игре виђен је егал меч. Пут до новог осетнијег вођства црвено-белих трасирали су Били Берон и Бориша Симанић јер је Симанић на две асистенције Берона погодио две тројке. Уследио је и сјајан продор Регланда, а све пропраћено одличном одбраном црвено-белих. Снажно закуцавање Оџа уз јак прекршај донело је црвено-белима поново плус од осам поена на мање од минут до краја полувремена – 44:36.

Нижњи је до полувремена успео да смањи вођство па се на већи одмор отишло при резултату 44:39.

У наставку игре заиграло се значајно агресивније у одбрани на обе стране, а првобитно се у таквом ритму утакмице боље снашао Нижњи који је серијом 10:2 преузео вођство – 46:49. Серију је прекинуо Филип Човић поготком уз фаул. Руси су одолевали и имали предност у тим моментима. Ипак, две добре одбране, тројка Марка Кешеља и одличан продор Регланда донели су избраницима Милана Томића изједначење – 56:56. То није било све јер је и сјајни Оџо поново погодио и наградио се за добру одбрану у претходном нападу ривала. Човић је у наредном нападу био прецизан у продору и црвено-бели су заокружили серију 9:0 и са четири поена предности отишли на последњи одмор – 60:56.

Последњи период почео је тројком Регланда и чинило се да изабраници тренера Томића полако ломе отпор ривала. Иако се Нижњи није предавао, црвено-бели су били у свом ритму и питање победника се није постављало.

Следећи изазов за црвено-беле је Суперкуп АБА лиге у Лакташима. Црвено-бели ће у првом мечу играти против Олимпије 21. од 20 часова и 30 минута.

Црвена звезда мтс – Нижњи Новгород 88:77 (23:17, 21:22, 16:17, 28:21)

Црвена звезда мтс: Кешељ 6, Регланд 11 (5ас), Перпероглу 5, Лазић 9, Човић 7 (6ас), Симанић 8, Добрић 3, Фаје 7, Оџо 16 (4ск), Берон 7 (5ас), Ристић 9 (5ск).