Нови тријумф омладинаца

90

Омладинци Црвене звезде минималном победом (1:0) над Вождовцем стигли су до нова три бода, а једини погодак за браниоца титуле постигао је Ђорђевић у 20. минуту.

Недељни матине иза јужне трибине стадиона „Рајко Митић“ донео је прегршт узбуђења, а изабраници Братислава Живковића до вођства су стигли поготком Михајла Ђорђевића. Ударац офанзивца црвено-белих одбранио је Новић, али је одбијена лопта стигла до Јочића који је обезбедио Ђорђевићу другу шансу, а крилни нападач рутински је искористио поправни.

Наставак меча обиловао је узбуђењима пред оба гола, али промене резултата није било. Највише повода за жал гости ће имати приликом присећања на шансу Вуковића почетком другог полувремена, док је Звезда најближа другом поготку била у 85. минуту кад је Ђорђевић погодио стативу.

Црвено-бели јуниори после пет кола имају 10 бодова уз учинак од три победе, реми и пораз. У наредном колу гост омладинског шампиона биће Инђија.

Омладинци: Црвеназвезда – Вождовац 1:0 (1:0)

Терен: Помоћнитеренстадиона „РајкоМитић“. Судија: Милан Стефановић (Београд). Стрелац: Ђорђевићу 20′ (Црвеназвезда). Жути картони: Аџибаба у 40′ (Црвеназвезда), Петровић у 49′ (Вождовац).

Црвена звезда: Крстовић, Милисављевић (од 77′ Јанкуов), Стајић, Аџибаба, Савић, Јовичић, Великић (од 39′ Бурмаз), Стојанчић (од 62′ Ајдиновић), Купусовић (од 77′ Дедијер), Јочић (од 88′ Пулетић), Ђоревић.

Вождовац:Новић, Петровић, Мијаиловић (од 77′ Радисављевић), Вуковић, Ђорђевић, Тешић (од 80′ Олуић), Миловановић (од 80′ Ивановић), Караклајић, Влаховић (од 46′ Симоновић), Лајтер (од 58′ Лукић), Максимовић.