Звезда сигурна против Златибора

75

Сигурна игра црвено-белих и победа на Златибору 89:75. Омић и Човић најефикаснији са 19 поена, Добрић убацио 18. Црвено-бели са скором 8-1 задржали прво место на табели. У последњем колу пред плеј оф, Црвена звезда домаћин Тамишу у уторак од 13 часова у Железнику.

Кошаркаши Црвене звезде мтс победили су као гости екипу Златибора резултатом 89:75 (23:20,27:17,22:12 и 17:26) у утакмици 9.кола групе А суперлиге Србије.

Пред 1000 гледалаца у дворани СЦ „Wаи Таи“ најефикаснији код црвено-белих који су дошли до 8.победе у групи и сачували прво место, били су Човић и Омић са по 19 поена.

Након изједначене прве деонице, црвено-бели су појачали ритам и почели да убацују шутеве са спољних позиција ( 5 тројки Филипа Човића) па су већ током друге деонице стигли до двоцифрене предности. На полувремену уз солидне роле Омића, Давидовца, Добрића… и 17 поена Човића, Црвена звезда мтс је имала солидну предност 50:37.

У истом ритму црвено-бели су наставили и на старту другог полувремена, Омић је одиграо одличну трећу деоницу, а радује и повратак Пере Антића који је убацио своје прве поене (3 поена за 15 минута у игри) након скоро двомесечне паузе.

Црвена звезда мтс је стигла и до +25 у једном тренутку утакмице, али је својим грешкама и нешто ангажованијом игром домаћина, када је меч практично већ био решен, дозволила екипи Златибора да ублажи пораз (серија 21:9) и стигне до коначних 75:89.

Црвено-бели су шутерски подигли ниво (тројке 33:14), а у овој утакмици, истакли су се Омић, Човић, Добрић (18 поена и 4 тројке), као и Давидовац са 9 поена и 7 скокова, док је Тејлор Рочести много више разигравао саиграче, и утакмицу завршио са 8 успешних додавања.

У последњем колу у групи А, црвено-бели дочекују екипу Тамиша у уторак од 13 часова у дворани у Железнику (хала Александар Николић заузета због турнира јуниорске Евролиге на коме учествују и шампиони Србије млади кошаркаши Црвене звезде мтс).

ЗВЕЗДА: Рочести 4+8ас, Лазић 3, Омић 19+6ск, Давидовац 9+7ск, Фелдин 8+4ск, Антић 3+5ск, Човић 19+4ас, Добрић 18, Јовановић 2, Лесор 2+5ск, Раданов 2.

Након тог меча следи седмодневна пауза пре старта плеј офа.