Црвена звезда – Железничар 27:31 (15:17)

152

Рукометаши Црвене звезде поражени су у 2.колу плеј-офа Суперлиге Србије у „Шумицама“ од Железничара, 27:31.

Нишлије су на старту направиле разлику од два гола, коју су успешно одржавале током целог полувремена. Црвена звезда је успела голом капитена Дејана Бабића у 18.минуту да стигне до изједначења, али је брзо актуелни освајач Купа Србије вратио предност и на одмор отишао са два гола у плусу, 15:17.

У наставку Железничар је серијом 6:3 дошао до пет голова предности, коју су црвено-бели успели да угрозе у финишу, када су стигли до 23:26. Уследила су два брза гола гостију, која су донела победу Железничару у „Шумицама“, за коначних 27:31.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Мандић са 6 голова, капитен Дејан Бабић и Бугариновић су постигли по 5.

У наредном колу, Црвену звезду очекује „вечити дерби“ на Бањици.

Београд, дворана: Шумице. Гледалаца: 120. Судије: Боричић и Марковић (Београд). Седмерци: Црвена звезда 5 (4), Железничар 4 (4). Искључења: Црвена звезда 8, Железничар 6 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Шотић 4, Радисављевић, А. Бабић 1, Ивановић 1, Пешић 1, Љубеновић (3 одбране), Бугариновић 5, Милосављевић 1, Пејчиновић (7 одбрана), Рајичевић, Мандић 6 (4), Д. Бабић 5, Кљајић 2, Зејак 1, Ђурковић. Тренер: Ненад Перуничић

ЖЕЛЕЗНИЧАР 1949: Лазић, Живковић 1, Mиловановић 1, Поткоњак, Сретеновић 3, Мађар, Крсманчић 8, Гемаљевић, Станојевић 2, Петковић, Златановић (10 одбрана), Спасић 3, Јевтић 4, Мирић 4, Ђукић 5, Вучковић. Тренер: Јосиф Петковић

Претходни текстМилојевић: Позивам навијаче у Крушевац