Звезда убедљивом победом изједначила на 1:1

110

Кошаркашице Црвене звезде савладале су КЖК Партизан 1953 у другом мечу финалне серије у Хали спортова „Ранко Жеравица“ 85-59 (17-15, 25-7, 21-16, 22-21), и изједначиле на 1:1 у победама. Трећи меч је на програму у понедељак у 18:00 у Железнику.

Црвена звезда је серијом 6-0 отворила утакмицу и наговестила развој ситуације у даљем току меча. Црно-беле су успеле да серијом од осам поена први и једини пут на мечу дођу до преокрета и вођства (11-9), али су до краја прве четвртине изабранице Драган Вуковића дошле до минималне предности, (15-17).

У другој четвртини је шампион Србије преломио сусрет у своју корист. Са две велике серије су црвено-беле сломиле отпор ривала, који је постигао само седам поена. Растрчане, енергичне, борбене, у сваком сегменту игре су кошаркашице Црвене звезде биле боље и надиграле ривала. Две велике серије довеле су до +20 на крају првог полувремена. Прво је серијом 10-0 Звезда дошла до двоцифрене предности, а затим је серијом 11-0 затворила прво полувреме и дошла до 22-42, резултат којим се отишло на одмор.

У наставку, потпуна контрола игре и резултата Црвене звезде. Партизан је успео да мини серијом спусти Звезду само на тренутак испод двадесет поена предности, али убрзо је Јована Адамовић са 6 везаних поена, а затим Ивана Катанић тројком донела Звезди +25 на крају трећег квартала, (38-63).

У последњих десет минута без промена. Максимална предност Црвене звезде износила је 30 поена (39-69), црно-беле су успеле да смање до краја предност до коначних 59-85.

Одлична тимска игра Црвене звезде. Најефикаснија је била Мина Ђорђевић са 17 поена, Јована Адамовић је постигла 14, а одлична „аллроунд“ издања су пружиле Александра и Ивана Катанић са 10 поена, уз 7 скокова и 5 асистенција, као и Биљана Стјепановић – 10 поена, 7 скокова, 3 асистенције.

Трећа утакмица финалне серије на програму је у понедељак од 18 часова у хали у Железнику.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 10 (3ск 5ас 3укл), Стјепановић 10 (7ск 3ас 2укл 2блк), Тешић, Богићевић 5 (7ск 3ас), Зукановић 1 (1ас), А.Катанић 10 (7ск 5ас 1укл), Ђокић, Наумчев 4, Бојовић 5 (1ск 1ас), Адамовић 17 (5ск 4укл 2блк), Ђорђевић 17 (4ск 2блк), Јовановић 9 (4ск).