Одбојкаши Звезде заустављени у полуфиналу

101

Одбојкаши Црвене звезде поражени су у полуфиналу плеј-офа БПШ Суперлиге Србије од Војводине НС семе укупним резултатом 1:3. У четвртом мечу полуфинала Новосађани су славили резултатом 2:3, по сетовима 25:23, 20:25, 23:25, 25:22, 12:15.

Након уводног вођства гостију Звезда је на сервис Андоновића преокренула и повела са 7:5. Наставили су наши одбојкаши са добром игром, па су након техничког тајм аута имали предност од 14:8. Међутим, Београђани су направили низ грешака који је вратио Војводину у игру. Водиле су “лале” са 19:20, а онда су одбојкаши Звезде заиграли боље и на крају захваљујући грешкама гостију дошли до вођства од 1:0 – 25:23.

Новосађани су заиграли много боље у другом сету. У игру је уместо Кујунџића ушао Вемић што им је донело стабилност на пријему, па је Војводина на средини сета водила са 9:14. Кобиљски је покушао изменама да унесе сигурност и стабилност у нашој екипи, али су гости сачували предност. На крају су стигли до изједначења у сетовима – 20:25.

Слично као и у претходном сету, Војводина је на почетку трећег периода игре повела са 6:10. У игру су ушли Никола Стоковић и Лазар Додић, а наши одбојкаши су храбрије сервирали. Постепено су смањивали вођство Војводине, па су успели да дођу до изједначења 17:17. Београдски црвено-бели су преко Данила Павловића повели са 20:18, али су гости са три везана поена поново дошли до предности. Сачували су своје вођство и на крају повели са 1:2 – 23:25.

Иако су Новосађани повели на почетку четвртог сета са 0:4 наши одбојкаши се нису предавали. Одличним сервисима Машуловића и решењима у нападу Гмитровића Звезда је преокренула и повела са 9:7. Одбојкаши Војводине су били веома нервозни у тим тренуцима, па је након црвеног картона Пековићу наша екипа повела са 17:14. Искористили су изабраници Драгана Кобиљског слабију игру гостију да стигну до изједначења и меч уведу у пети сет – 25:22.

На промени страна у петом сету Црвена звезда је имала предност од 8:6. Новосађани су блоком Сухињина и асом Мехића изједначили, па се играо поен за поен. После грешке наших одбојкаша Гости су повели са 10:11. Војводина је блоком дошла до два поена предности, а наша екипа није успела да се резултатски врати у игру и на крају је изгубила са 12:15.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Александар Гмитровић са 22 освојена поена, док је Данило Павловић уписао 17.

Одбојкаши Војводине НС семе играће у финалу плеј-офа БПШ Суперлиге Србије против победника дуела Нови Пазар – Спартак (С).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ 2:3 (25:23, 20:25, 23:25, 25:22, 12:15)
Резултат у серији: 1:3

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 250. Судије: Александар Петровић и Бранислав Јованчић. Трајање меча: 125 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Стоковић, Гмитровић 22, Машуловић 6, Петровић 3, Нејић 10, Јовановић 1, Додић 4, Н. Павловић 2, Андоновић 7, Д. Павловић 17. Није играо: Тадић. Тренер: Драган Кобиљски.

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Симић 12, Вучићевић 8, Станковић 2, Стевановић 7, Вемић 13, Кујунџић 2, Пековић (либеро), Мехић 27, Тодоровић 1, Сухињин 8. Нису играли: Шормаз, Перић. Тренер: Неџад Османкач.