Црвена звезда је у финалу Купа Милана Циге Васојевића

89

Црвена звезда је у првом полуфиналном мечу Купа Милана Циге Васојевића у Бањи Ковиљачи савладала екипу Краљева 72-58 (22-13, 16-11, 12-18, 22-16) и пласирала се у финале, где ће бранити трофеј!

Пред око 1.000 гледалаца, Звезда је од самог старта наметнула свој ритам и темпо игре, и већ средином прве четвртине имале двоцифрену предност (14-4), након тројке Александре Катанић. До краја четвртине Краљевчанке су бориле и успеле да држе резултат испод 10 поена, (22-13).

Друга четвртина није донела промена, Звезда се додатно одлепила серијом 12-0 и на полувреме отишла са 38-24.

У наставку екипа Краљева је дала све од себе да се резултатски врати у меч, и серијом 8-0, уз тројке Бајић и Катић, су пришле на пет поена минуса (47-42), али је за крај треће летвртине тројком Александра Катанић наговестила победника и одбила налет мотивисаног ривала, (50-42).

У последњем кварталу, Бајић је довела своју екипу на четири поена заостатка (56-52), али Звезда је преко Снежане Богићевић и Александре Катанић осигурала финале, мирну завршницу и борбу за трећи узастопни трофеј у Купу Милана Циге Васојевића, 72-58.

Најефикаснија је била Снежана Богићевић са 20 поена, уз 9 скокова. Александра Катанић је постигла 17.

Противник у финалу биће победник другог полуфиналног пара, Партизан – Радивој Кораћ.