Први пораз Звезде у ЖКЛС

78

Кошаркашице Црвене звезде доживеле су први пораз у домаћем шампионату у Краљеву, 71-67 (17-19, 15-14, 19-20, 20-14), у оквиру 20.кола Женске кошаркашке лиге Србије.

Црвена звезда је обезбедила прву позицију у лигашком делу такмичења пред старт плеј-офа још раније, а Краљевчанке су овом победом остале у трци за друго место.

Велика борба се водила током читавих 40 минута, а у првом полувремену ниједна екипа није успевала да се одвоји и направи разлику. Највећу предност је имала Звезда +5 (28-33), након серије од 6-0, али су домаће играчице узвратиле за крај првих 20 минута, 32-33.

У наставку кош за кош, екипе су се смењивале у вођству током целе треће четвртине, а највећу предност на мечу Звезда је имала на старту последњег квартала након тројке Мине Ђорђевић, 54-61. Неочекиван расплет догодио се до краја сусрета. Краљево је у мини серијама полако стизало минус, да би серијом 9-0 уз тројку Тамаре Бајић преломиле сусрет у своју корист, 68-64. У пенал завршници екипа Краљева је била смирена и успела да сачува предност, 71-67.

Дабл-дабл остварења Мине Ђорђевић (18 поена, 10 скокова) и Биљане Стјепановић (14 поена, 11 скокова), која су биле најефикасније у редовима Црвене звезде. 12 кошева убацила је Снежана Богићевић.

Црвену звезду очекују одлучујуће утакмице у борби за Ф4 WABA лиге, а затим и борба за одбрану првог трофеја у сезони, Куп Милана Циге Васојевића.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 3, Стјепановић 14 (11ск 3ас 2укл), Прља 7 (5ас 2укл), Богићевић 12 (5ск), Зукановић 2 (3ск), А.Катанић 6 (7ск 3ас 1укл), Ђокић, Наумчев 2 (2ск), Бојовић, Чубра, Ђорђевић 18 (10ск 3ас), Јовановић 5 (2ск).

Претходни текстПетровићу дупла круна у Хераклиону!
Следећи текстЖелезничар – Црвена звезда 33:29 (16:17)