Звезда води у четвртфиналу плеј-офа против Славије

98

Победом у првом мечу четвртфиналне серије плеј-офа ИХЛ лиге Црвена звезда је повела против екипе Плејбој Славија. Црвено-бели су тријумфовали са 6:2 у Леденој дворани Пионир у Београду.

Црвено-бели су се појачали пред плеј-оф регионалног такмичења. Звезди су се прикључили Словак Михал Клука и Рус Ион Георгиј Костев и већ на свом првом мечу су показали да ће бити сјајна појачања у борби за трофеје. Клука је постигао гол и забележио две асистенције, док је Костев уписао једну асистенцију.

Наши хокејаши су повели са 2:0 после прве трећине головима Николе Керезовића и Немање Вучуревића. Смањио је Чуден у 26. минуту, а црвено-бели су са два гола Мирка Ђумића и Михаила Бучкина повели са 4:1 пред последњу деоницу меча.

Ново појачање Звезде Михал Клука повисио је на 5:1 у 45. минуту, а Главан смањује непун минут касније. Коначан резултат својим другим голом поставља Мирко Ђумић у 49. минуту. Црвено-бели су могли и до убедљивије победе, али су судије поништиле погодак Петра Новаковића.

Реванш меч је на програму у среду 7. марта у Љубљани.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПЛЕЈБОЈ СЛАВИЈА 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Београд – Ледена дворана Пионир. Гледалаца: 50. Судије: Проксос, Ђокић, Николић, Пожар. Казне: Црвена звезда 39 минута, Славија 73 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Ранковић, Анић, Бјелогрлић, Бркушанин (1ас), Бучкин 1, Даниел (1ас), Керезовић 1, Клука 1 (2ас), Костев (1ас), Марковић, П. Новаковић, У. Новаковић, Подунавац, Сабадош (1ас), Сефић (3ас), Вучуревић 1 (1ас), Вукичевић, Цвик, Ђумић 2 (1ас).

СЛАВИЈА: Павлич, Погачар, Чампа, Чуден 1, Чурћић, Ферле, Главан 1, Кисовец, Комполшек, Лапорник, Лебен, Миклавчич, Пушењак (1ас), Шчап, Ситар, Сној, Видиц.

Претходни текстМилојевић: Победа за рођендан