Убедљиво против Студента до 19-0

66

Кошаркашице Црвене звезде савладале су нишки Студент 81-56 (16-12, 20-19, 25-12, 20-14) и забележиле 19. победу из исто толико мечева.

Нишлијке су добро отвориле утакмицу са шест везаних поена, имале предност 2-8, али су црвено-беле преко Снежане Богићевић направиле серију 10-0, преузеле предност коју су одржавале до краја прве четвртине, 16-12.

Тројком Иване Катанић шампион Србије стигао је до максималне предности у првом полувремену од седам поена (19-12). Звезда је имала континуирано вођство, Студент успевао да се одржи у мечу до полувремена, 36-31.

Црвено-беле су преломиле сусрет у трећем кварталу. До средине треће четвртине Студент је био на минус три, али је уследила Звездина серија 21-0 која је одлучила победника. У последњем преиоду Звезда је постепено повећавала предност до коначних 81-56.

Најефикаснија је била Снежана Богићевић са 21 поеном, Ђурђина Ђокић је постигла 13, Ивана Катанић 11. Одличну „ол ароунд“ уткамицу остварила је и Александра Катанић – 11 поена, 6 скокова, 9 асистенција, уз 8 украдених лопти.

Црвена звезда је овом победом обезбедила прво место пред плеј-оф. До краја лигашког дела Женске кошаркашке лиге остало је још три утакмице, а у наредној црвено-беле гостују у Краљеву.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 11 (3ск), Стјепановић 4 (5ск 2ас 2блк), Прља, Богићевић 21 (2ск), Зукановић 2 (3ск), А.Катанић 11 (6ск 9ас 8укл), Ђокић 13 (2ск), Наумчев 2 (3ск 3ас), Бојовић 4 (2ск), Чубра, Ђорђевић 8 (5ск 3ас), Јовановић 5 (4ск).