Јуниори Црвене звезде сигурни на почетку турнира

90

Јуниори Црвене звезде мтс савладали су Сарајево Спарс у 1. колу групе А, Adidas Next Generation турнира ’’Марко Ивковић’’. Црвено-бели су славили резултатом 71:53 (17:11, 27:7, 13:24, 14:11).

Јуниори Црвене звезде мтс одлично су започели такмичење на Adidas Next Generation турниру ’’Марко Ивковић’’. На турниру Евролигиног квлаификационог турнира који се одржава у Београду, црвено-бела селекција до 18 година савладала је вршњаке из екипе Сарајево Спарс резултатом 71:53 (17:11, 27:7, 13:24, 14:11).

Изабраници Бојана Ђерића су од почетка заиграли веома агресивно у одбрани и то успевали да материјализују лаким поенима у транзицији. У првих 20 минута игре Сарајево Спарс је убацио само 18 поена и Црвена звезда је на великом одмору имала већ велики капитал – 44:18.

У другом полувремену ривал се ослободио притиска изврсне Звездине одбране и убацио у трећој деоници више поена него за читаво полувреме. Међутим, када је тренер Ђерић позвао на опрез своје изабранике, они су у последњем кварталу поновили партију из првог полувремена и мирно привели меч крају.

Блистао је капитен Зоран Пауновић који је меч завршио са 22 поена и осам скокова, уз изврстан проценат шута за два поена (8/12). Двоцифрени учинак имао је и Бојан Томашевић који је меч завршио са 12 кошева, док је Милош Ћојбашић убацио 10 поена без промашаја у шуту за два поена.

Црвена звезда меч 2. кола групе А игра од 18 часова, а ривал ће им бити Умана Рејер из Венеције.

Црвена звезда мтс – Сарајево Спарс 71:53 (17:11, 27:7, 13:24, 14:11)

Црвена звезда мтс: Исаиловић, Станковић 2, Јовановић, Поповић 3, Манојловић 2, Лакић 4 (5ск, 5ас), Васић 6, Пауновић 22 (8ск), Радаковић 4, Томашевић 12 (5ск, 4ас), Ћојбашић 10, Живановић 6.