Пораз у Загребу

60

Кошаркашице Црвене звезде поражене су у заосталом мечу 2.кола WABA Суперлиге у Загребу од Медвешчака, 72-58 (25-14, 19-18, 10-15, 18-11).

Медвешчак је серијом 11-2 успео да контролише ситуацију на паркету, а захваљујући веома расположеној Иви Боровић и да одржи двоцифрену предност. На крају првих десет минута Загрепчанке су водиле 25-14.

И у другом периоду Медвешчак је контролисао дешавања и имао константну предност двоцифреном разликом. У два наврата је разлика износила и 16 поена, али су успеле црвено-беле до краја полувремена да смање на 10, 42-32.

У трећој деоници Медвешчак је био надомак предности од 20 поена, али је Звезда заиграла доста боље и серијом 11-0 спустила разлику испод 10 поена пред улазак у последњих 10 минута, 54-47. Доста чвршћом игром у одбрани Звезда је успела да наметне свој ритам и не дозволи противнику да постигне кош пуних 6 минута.

Ипак, на старту последњег квартала Медвешчак је серијом 7-0 преломио утакмицу у своју корист и нанео Звезди четврти пораз у сезони. Након тројке Мине Ђорђевић уследио је период од три минута без коша на обе стране, а црвено-беле нису успеле да се врате у меч до краја, 72-58.

Најефикаснија је била Мина Ђорђевић са 15 поена, Ивана Катанић је постигла 14.

Већ сутра у оквиру 18.кола домаћег првенства Звезда игра против Радивој Кораћа.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 14 (5ск), Стјепановић 5 (9ск 5ас 2укл), Прља 2 (2ск 3ас 2укл), Богићевић 9 (4ск 5укл), Зукановић, А.Катанић 2 (3ск 5ас), Ђокић, Наумчев 6 (2ск), Бојовић 2, Чубра, Ђорђевић 15 (3ск 2укл), Јовановић 3.

Претходни текстРудар – Црвена звезда 29:21 (15:7)