Наставља се Звездина доминација у дербију

95

Кошаркашице Црвене звезде девети пут узастопно су забележиле победу над Партизаном, 66-61 (12-11, 15-21, 22-6, 15-21). Црвено-беле су продужиле победнички низ у Првој женској кошаркашкој лиги Србије на 16 победа.

Чврста утакмица у којој су црвено-беле забележиле нову победу, која је учврстила прву позицију у домаћем шампионату пред почетак плеј-офа. Марија Прља је поново била расположена против „вечитог ривала“ и предводила Звезду до победе.

Прве поене видели смо на истеку трећег минута утакмица, а Звезда је серијом 7-0 успела да обезбеди предност на крају првих десет минута, (11-12). Црно-беле су одговориле истом мером и до средине друге четвртине окренуле резултат у своју корист, (21-16). Звезда је стигла до изједначења (21-21), проблем су представљале три личне грешке Биљане Стјепановић, а домаћа екипа је била та која је на одмор између полувремена отишла са пет поена предности, 32-27.

Кључни период утакмице је био почетак другог полувремена. Након два минута без коша, Марија Прља је покренула Звездину фуриозну серију 15-о, која је праћена чврстом одбраном донела двоцифрену предност, па је противник био у нокдауну, (32-42). Црвено-беле су у потпуности преузеле контролу над утакмицом, а домаћа екипа је прве поене постигла у седмом минуту наставка. Максимална предност је износила 13 поена, 34-47. Пред улазак у последњи период утакмице Црвена звезда је имала двоцифрено вођство, 49-38.

У последњем кварталу, црно-беле су са две серије успеле да се примакну на само три поена минуса у 37.минуту (61-64), али није било неизвесности око победника сусрета у хали „Визура спорт“. Коначан резултат поставила је најбољи актер дербија, Марија Прља са пенала, 61-66.

Марија Прља је предводила до девете узастопне победе у дербијима – 22 поена, уз по 4 скока и 4 асистенције. 13 поена је постигла Мина Ђорђевић, 9 поена Александра Катанић.

Црвена звезда је забележила шеснаесту победу из шеснаест утакмица, и за математичку оверу прве позиције пред почетак плеј-офа потребна су још три тријумфа, почев од наредне утакмице против Спартака, после репрезентативне паузе.

ККЖ Црвена звезда: Стјепановић 6 (8ск 3ас 4укл 3блк), Тешић, Прља 22 (4ск 4ас 5укл), Богићевић 7 (2ск), Зукановић, А.Катанић 9 (3ск 3ас), Ђокић, Наумчев 4, Бојовић 2 (5ск), Чубра 4 (5ск 2ас), Ђорђевић 13 (4ск 3укл), Јовановић 3 (3ск).

Претходни текстПешић: Жестоким ритмом до победе
Следећи текстЦрвена звезда – Динамо Брест 2:0 (0:0)