Звезда славила у Цељу!

90

Хокејаши Црвене звезде забележили су вредан тријумф у дербију ИХЛ лиге против ЕЦЕ Цеља у гостима резултатом 1:3.

После првог периода који је завршен без голова, Звезда је повела у 30. минуту преко Давида Сефича. До краја друге трећине Огризек је изједначио резултат. У трећем периоду црвено-бели су за два и по минута постигли два гола. Прво је Роберт Сабадош донео ново вођство нашем тиму у 47. минуту, да би Павле Подунавац потврдио тријумф црвено-белих на тешком гостовању у Словенији.

Са нова три бода Звездини хокејаши су се учврстили на трећем месту на табели и заостају за другопласираним Цељем 5 бодова, али наш тим има и утакмицу мање.

Наредног викенда Црвена звезда би требало да угости Марибор, последњепласирану екипу ИХЛ лиге.

ЕЦЕ ЦЕЉЕ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Цеље – Дворана: Цеље. Гледалаца: 100. Судије: Јерам, Мали, Режек. Казне: Цеље 2 минута, Црвена звезда 6 минута.

ЕЦЕ ЦЕЉЕ: Авсеник, Јерам, Чуван, Грахут, Кастелиц, Клавжар, Колар, Лебер (1ас), Мерцина, Немечек, Ограјеншек, Огризек 1, Раканович (1ас), Рибич, Сребот, Зупанц.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Ранковић (1ас), Анић, Бјелогрлић, Бркушанин, Бучкин (1ас), Даниел 1, Керезовић, У. Новаковић, Пајевић, Подунавац 1, Сабадош, Сефич 1 (1ас), Вучуревић, Вукичевић, Цвик, Ђумић (1ас).