Наставак победничког низа и у Беочину

56

ККЖ Црвена звезда савладао је ЖКК Беочин у 13.колу Прве женске кошаркашке лиге Србије 69-60 (15-19, 12-16, 22-12, 20-13), и тако наставио победнички низ који сада броји 13 утакмица.

Тренер Драган Вуковић није могао да рачуна на Ивану Катанић због повреде, а њено одсуство се осетило и у Беочину. Беочин је пружио највећи отпор Црвеној звезди у досадашњем току шампионата, али је на крају квалитет пресудио у корист освајача дупле круне.

Екипа Беочина појачана Иреном Матовић је веома мотивисано ушла у меч и покушала да изненади шампиона након дуела против Монтане. Искористио је домаћин серију 12-3 и до 5.минута утакмица створио предност коју је чувао све до трећег квартала.

Црвена звезда је серијом од девет везаних кошева пришла на само један поен минуса, али је Дунђерски тројком донела 19-15 Беочину за крај прве четвртине.

Беочин је серијом 12-0 дошао до двоцифрене предности средином другог периода игре, диктирао темпо игре, Звезда у контраритму, шест минута без поена. На крају полувремена Беочин је водио 35-27, новом тројком Сање Дунђерски.

Успешно су бранили стечену предност девојке из Беочина али средином треће четвртине Звезда је серијом 8-0 преузела предност комбинованим поенима Богиће и Стјепановић, а Мина Ђорђевић је поентирала у последњим секундама за 47-49.

Последњих десет минута су донели расплет утакмице. Црвено-беле су врло брзо дошле до двоцифрене предности (53-63), а у пенал завршници Александра Катанић је поставила коначних 60-69.

Мина Ђорђевић најефикаснија са 20 поена, уз 9 ухваћених лопти. Дабл-дабл Снежане Богићевић – 16 поена, 11 скокова. Биљана Стјепановић је била један скок далеко од дабл-дабл остварења, 16 поена и 9 скокова. Код домаћина су се истакле Адамовић са 18 поена, Гверо је постигла 15, а Матовић и Дунђерски по 9 .

Звезда у наредном колу дочекује , а пре тога путује у Загреб на меч 2.кола WABA Суперлиге против Медвешчака.

ККЖ Црвена звезда: Стјепановић 16 (9ск 2блк), Тешић, Прља 1 (2ск 3ас 5укл), Богићевић 16 (11ск 2ас), Зукановић, А.Катанић 6 (6ск 2ас 2укл), Ђокић 8 (3ск 4ас), Наумчев (3ск), Бојовић 2, Чубра, Ђорђевић 20 (9ск 3укл), Јовановић 8 (4ск).