Пораз Црвене звезде мтс у Подгорици

60

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени у дербију 15.кола АБА лиге од екипе Будућности резултатом 92:86. Најефикаснији код црвено-белих који су доживели трећи пораз у регионалном такмичењу Ролести са 19 и Антић са 14 поена. У недељу нови дерби, дуел против Цедевите у Београду.

Кошаркаши Црвене звезде мтс доживели су трећи пораз у АБА лиги пошто су изгубили у Подгорици од Будућности 92:86 (22:27, 25:15, 26:25, 19:19) у утакмици 15. кола АБА лиге.

Пред 3000 гледалаца у дворани „Морача“ најефикаснији у екипи Црвене звезде мтс био је Рочести са 19 поена, Антић је додао 14, а Дангубић 12.

Црвено-бели су након изједначеног почетка, заиграли боље у финишу прве деонице и серијом 5-0 је решили у своју корист 27:22.

Међутим, то је био увод у најлошију деоницу београдског тима, јер је Будућност серијом 11:0 коју је окончао Лендри тројком преузела вођство и ту предност одржавала до полувремена за 47:42 уз три тројке Гибсона и тимских 11-9 за три домаћина.

Ништа се није променило у другом полувремену, иако су црвено-бели трећу деоницу отворили серијом 5-0, уз рани излазак из бонуса већ у 24.минуту. Будућност је преузела вођство, али су кошаркаши Црвене звезде мтс предвођени Енисом поново повели 59:56.

Лендри након досудјеног прекршаја за три реализује сва три слободна бацања, а онда је Ивановић са линије пенала, уз нову тројку Лендрија иницирао серију Будућности од 7-0.

У тим тренуцима подгоричани нису могли да промаше иза линије за три поена, погодио је и Николић са 13.тројку из 15 покушаја Будућности. (73:67).

И почетак последње деонице протекао је у знаку шута за три поена (Антић 75:70, Ивановић , па Фелдин).

Три минута пре краја, испоставиће се кључни тренуци на утакмици: Након поентирана Рочестија за 81:83, Бјелица промашује шут за преокрет, а касније прави и фаул којим је Црвена звезда мтс ушла у бонус. Ивановић је казнио „празан ход“ новом тројом и одлепио Будућност на 86:81, а на 50с секунди пре краја Давидовац погађа нову тројку из угла за 86:88. Ипак, Ивановић је поентирао, Давидовац промашио, и бодови су остали у Подгорици за наставак велике борбе за лидерску позицију, на којој је сада Будућност са скором 13-2, док Црвена звезда мтс има 12-3.

КК Црвена звезда мтс:

Радичевић, Дангубић 12, Давидовац 5, Лазић 2, Антић 14, Рочести 19, Фелдин 7, Јанковић 3, Лесор 9 , Енис 8, Јовановић, Бјелица 7.

Екипа Црвене звезде мтс у петак гостује Анадолу ЕФЕС-у у оквиру 17. кола Евролиге, док већ у недељу дочекује Цедевиту у новом дербију АБА лиге у дворани „Александар Николић“.