Фенербахче бољи од Звезде у Истанбулу

43

Кошаркаши Црвене звезде мтс нису успели да направе изненађење и савладају актуелног првака Европе на његовом терену. Фенербахче је био бољи резултатом 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14).

Кошаркаши Црвене звезде мтс имали су пред собом изузетно тежак задатак. После чудесних победа у Валенсији и Мадриду, као и готово рутинског тријумфа у Београду над Ефесом, црвено-бели су гостовали Фенербахчеу у Истанбулу.

Изабраници Душана Алимпијевића нису успели да направе ново евролигашко чудо. У овом тренутку актуелни првак Европе је био прејак. Искусни и снажни ривал тријумфовао је на крају резултатом 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14).

Звезда је добро започела утакмицу, парирала у првом полувремену фаворизованом ривалу, али је у другом домаћин у наставку игре одиграо одличан меч и заслужено тријумфовао.

Црвено-бели су одлично започели меч у Истанбулу. Звезда је захваљујући одличној одбрани свела Фенербахче на само четири поена у уводних пет и по минута па су повели 9:4. Ипак, силни домаћин је узвратио. Улазак Датомеа и Вонамејкера покренуо је ривала и они су били најзаслужнији за серију 15:2 и преокрет – 19:11.

Перо Антић је прекинуо серију ривала дугом двојком, а потом је Добрић погодио за три што је значило и потпуни резултатски прикључак – 5:0. Датоме је погодио, али није зауставио серију. Наставио је Добрић, а потом се прикључио Рочести, а након нове тројке Добрића Звезда је заокружила серију 14:2 и имала ново вођство (25:21).

У овој утакмици се играло у серијама па је тако било и у наставку. Уследила је нова серија домаћина и то 15:3 и ново вођство за Фенербахче – 36:28. Дангубић је погодио тројку да одбије налет, али је Фенербахче са линије пенала дошао до двоцифреног вођства – 41:31.
Фелдин је из продора погодио за минус 8 пред одлазак на одмор – 41:33.

Домаћин је боље отворио друго полувреме, серијом 8:1 стекао ново највеће вођство – 49:34. Антић и Јанковић су прекинули серију, узвратио је Вонамејкер. Добрић и Антић су покушали да поново покрену серију, али је искусни и снажан ривал имао одговор на све покушаје изабраника Душана Алимпијевића. Фенербахче је погађао везане шутеве, док црвено-бели нису могли да уђу у нападачки ритам са почетка утакмица.

До краја трећег периода је било 20 разлике за шампиона Европе који је захваљујући искуству интернационалаца у својим редовама успео да сачува вођство.

Фенербахче – Црвена звезда мтс 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14)

Црвена звезда мтс: Дангубић 3 (4ас), Давидовац 1, Лазић, Антић 6, Добрић 15, Фелдин 6, Јанковић 4 (6ск), Рочести 9, Лесор 7 (9ск), Енис 3, Јовановић 2, Бјелица.