Пораз Звезде у четвртфиналу Евро Купа

78

Ватерполисти Црвене звезде изгубили су у Италији од СМ Вероне резулатом 15:8 у реванш мечу четвртфинала Евро Купа.

У првом мечу у Београду било је 5:10 за Италијане, па је на тај начин Црвена звезда елиминисана из даљег такмичења.

Већ у првој четвртини Верона је стекла убедљиву предност од 4:1. До краја друге четвртине црвено-бели су имали пет голова заостатка (9:4). Било је јасно да ће наша екипа доживети пораз од италијанске екипе која је на крају тријумфовала са 15:8.

Најефикаснији у Црвеној звезди био је капитен Ђорђе Танасковић који је постигао 4 гола. Два гола дао је Огњен Стојановић, а по један Никола Николов и Вељко Танкосић. У тиму Вероне четири пута у листу стрелаца се уписао Пиетро Фиљоли.

СМ ВЕРОНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 15:8 (4:1, 5:3, 4:3, 2:1)

Верона (Италија). Судије: Владимир Галкин (Русија) и Мануел Манеа (Румунија). Играч више: Верона 6(3), Црвена звезда 8(2). Петерци: Црвена звезда 1(1).

ВЕРОНА: Лазовић, Ди Сома 1, Блари 1, Фиљоли 4, Фондели 2, Петковић 2, Драшовић 1, Гало, Мирарки 1, Луонго, Баралди 2, Памераи 1, Никозиа. Тренер: Марко Гу Балдинети.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Добожанов, Танкосић 1, Радовић, Бурсаћ, Шуберић, Илић, Његован, Тохољ, Николов 1, Танасковић 4, Стојановић 2, Тодоровски. Тренер: Дејан Савић.