Црвено-бели изгубили после пет сетова

73

Одбојкаши Црвене звезде доживели су пораз од Радничког резултатом 2:3, по сеовима 25:23, 26:24, 22:25, 17:25, 12:15 у 9. колу БПШ Суперлиге Србије.

Иако су имали предност од 2:0 у сетовима изабраници Драгана Кобиљског на крају меча су доживели и шести пораз у Суперлиги.

Црвено-бели су повели на почетку меча са 8:5, а на техничком тајм ауту поенима Александра Гмитровића било је 12:9. Крагујевчани су успели да смање заостатак, а Звезда је чувала минималну предност. Уследио је период игре у којем су се тимови смењивали у вођству, а Звезда је на сервис Немање Машуловића везала три поена за 22:20. Изабраници Драгана Кобиљског су дошли до две сет лопте, другу је искорситио Никола Јовановић за 25:23.

Средином другог периода игре црвено-бели су серијом од четири поена повели са 13:8. Одржавали су наши одбојкаши стечену предност, а ас Александра Гмитровића Звезди је донео вођство од 20:16. Гости су везали четири поена и изједначили. Машуловић је донео нашем тиму ново вођство од 23:21, али је Раднички ипак први стигао до сет лопте. Међутим, након изједначења преко Милутина Нејића, Звезда је ас сервисом Николе Петровића дошла до прве сет лопте коју је одмах искористила да дуплира вођство – 26:24.

На почетку трећег сета Звезда је играла своју игру која јој је донела вођство од 9:4. На техничком тајм ауту било је 12:9. Крагујевчани су везали три поена и повели са 14:15. Кобиљски је затражио тајм аут код резултат 16:18, а у завршници Раднички је имао три поена вишка. Поеном Гмитровића и блоком Нејића Звезда је пришла на 21:22, али су гости ипак дошли до три сет лопте. Другу су искористили да смање заостатак у сетовима – 22:25.

Крагујевчани су на старту четвртог сета имали предност коју је Звезда одмах сустигла и изједначила. Ипак, гости су серијом од пет поена поново повели са 8:14. Серије су се ређале на обе стране, па је Звезда прво смањила, а потом је Раднички опет стекао убедљиву предност 13:19. На крају гости су стигли до изједначења – 17:25.

Звезда је добро започела пети сет. Црвено-бели су повели са 6:3 и 7:4, али је Раднички са три поена у низу изједначио. На промену страна Звезда је отишла са минималним вођством. У тавршници Крагујевчани су били бољи тим. Преокренули су резултат у своју корист, а онда и након аса Гоића повели са 9:11. Звезда је успела да се примакне на 12:13, али је Раднички освојио наредна два поена и тријумфовао са 12:15.

Најефикаснији играч утакмице био је Александар Гмитровић са 28 освојених поена. Милутин Нејић је освојио 13, Данило Павловић 11, а Немања Машуловић 10 поена.

Наредног викенда на програму је 10. коло БПШ Суперлиге Србије у оквиру кога ће Црвена звезда дочекати Ниш.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ 2:3 (25:23, 26:24, 22:25, 17:25, 12:15)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 150. Судије: Зоран Радовановић и Роберт Леко. Трајање меча: 132 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Тадић 1, Стоковић, Гмитровић 28, Машуловић 10, Петровић 4, Нејић 13, Јовановић 2, Н. Павловић 3, Трифуновић (либеро), Д. Павловић 11. Нису играли: Додић, Андоновић. Тренер: Драган Кобиљски.

РАДНИЧКИ: Главинић 3, Вељовић 5, Гоић 8, Жугић 21, Пантовић, Пејчић, Стевановић 17, Матић 9, Пантелић (либеро), Опачић 9, Радивојевић 5. Није играо: Крстић. Тренер: Бојан Маринковић.