Звездина победа у Сарајеву

59

Црвена звезда је савладала Плеј Оф у 6.колу БТравел WABA лиге у Сарајеву, 82-64 (18-21, 28-17, 15-12, 21-14).

Тренер Драган Вуковић није могао да рачуна на Мину Ђорђевић на данашњем сусрету, али су успеле црвено-беле да и поред кадровских проблема упишу и пети тријумф у регионалном такмичењу и тако отворе врата другог круга.

Домаћа екипа је боље отворила утакмицу, две тројке Сандре Азиновић, а затим и мини серија која им донела предност од пет поена (11-6). Одржавале су предност Сарајке до краја првог периода игре, Звезда је имала четири изгубљене лопте у првој четвртини. У другој четвртини црвено-беле девојке су полако стицале предност и дошле до двоцифреног вођства, поенима Перићеве са пенала се отишло на одмор (38-46).

Контролисао је шампион Србије двоцифрену предност током целог тока трећег периода игре, а у последњих 10 минута меча и потврдио победу, у финишу је серијом 8-0 стављена тачка на меч у Скендерији.

Звезду је до пете победе у WABA лиги предводила капитен Александра Катанић дабл-дабл оставрењем – 22 поена и 10 скокова. 17 поена постигла је Биљана Стјепановић, уз 9 ухваћених лопти, 16 кошева је постигла Јелена Јовановић.

У наредном колу Звезда дочекује Инстанбул.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 3, Стјепановић 17 (9ск 2ас), Тешић, Прља 6 (4ск 2ас), Богићевић 13 (6ск 2ас), Зукановић, А.Катанић 22 (10ск 4ас 3укл), Ђокић, Наумчев 3 (3ск 3ас), Бојовић 2 (3ск), Јовановић 16 (7ск 3ас 8укл).