Пожаревац – Црвена звезда 31:31 (16:15)

85

Црвена звезда је ремизирала у Пожаревцу, против истоимене екипе, у оквиру 8.кола Суперлиге – 31:31.

Драстично ослабљени црвено-бели су и поред великих проблема са повредама имали победу у рукама, али је Аврамовић донео бод својој екипи у последњим секундама.

Звезда је без Дејана Бабића, Младена Шотића и Ненада Мандића имала потешкоћа да успостави ритам игре, али је ипак прва имала предност (8:10). Пожаревљани су успели серијом 4:0 да обезбеде вођство пред одлазак на одмор – 16:15.

У наставку, црвено-бели су постигли три гола са два играча мање, преокренули ток меча у своју корист, и имали три гола предности у 52.минуту, пред тајм-аут – 25:28. Најефикаснији у редовима домаћина, капитен Марко Чаваљуга је предводио своју екипу до изједначења, па смо ушли у неизвесну завршницу, 30:30. Звезда је повела 30:31, али Аврамовић изједначио десет секунди пре краја, 31:31.

Мошић је желео да искористи празан гол и „летећу измену“ Пожаревљана, постигао је гол, али су судије донеле одлуку да није скочио, па је досуђен деветарац, који је голман Ђорђевић одбранио и сачувао бод својој екипи.

Најефикаснији у Црвеној звезди био је Виктор Матичић са 8 голова.

Звезда у наредном колу дочекује Слогу из Пожеге.

Пожаревац, дворана: „КСЦ Пожаревац“. Гледалаца: 120. Судије: Ковач (Косовска Митровица) и Милосављевић (Звечан). Седмерци: Пожаревац 3 (2), Црвена звезда 4 (4). Искључења: Пожаревац 6, Црвена звезда 6 минута.

ПОЖАРЕВАЦ: Ђорђевић, Јокић 2, Тодоровић 4, Вељковић, Чаваљуга 8, Аврамовић 5, Кнежевић 5, Марић 1, Јанкетић, Димић 2, Галфи 2, Николић 1, Поповић, Столић 1, Стошић, Стојковић. Тренер: Небојша Ђокић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Радисављевић 1, Мошић 4, Бабић 5, Љубојевић, Блечић, Палевић 1, Пешић 5, Љубеновић, Бугариновић 5, Милосављевић 2, Пејчиновић, Матичић 8 (4), Кљајић, Ђурковић. Тренер: Ненад Перуничић

Претходни текстКадети настављају доминацију!
Следећи текстПешић: Мама, срећан рођендан!