Звездини одбојкаши савладали Млади радник

127

Одбојкаши Црвене звезде савладали су Млади радник са 3:1, по сетовима 24:26, 25:16, 25:18, 25:16, у 6. колу БПШ Суперлиге Србије.

Звезда је током првог дела уводног сета константно имала благу предност која је након три везана поена износила 16:13, након чега је тренер гостију затражио тајм аут. Успели су Пожаревљани да изједначе, а онда и након ас сервиса Буше поведу, након чега је Кобиљски узео први тајм аут. Екипе су се у завршници смењивале у вођству, а Млади радник је први стигао до сет лопте. Прву гости нису искористили, али другу јесу и повели су са 24:26.

После почетног вођства гостију на почетку другог периода игре Звезда је серијом од 5:1 преокренула резултат у своју корист (12:11). Наши одбојкаши су са три везана поена стекли опипљиву предност (17:14), а потом су након поена гостију нанизали још четири поена (два аса Гмитровића) за недостижних 21:15. Звезда је фуриозно завршила сет са још четири везана поена, а блоком Немање Машуловића стигла и до изједначења у сетовима – 25:16.

Звезда је наставила са добром игром и у трећем сету. На половини сета било је пет поена предности за наш тим (12:7). Црвено-бели су чували вођство, а након блока Данила Павловића, аса Александра Гмитровића и поена који је потом освојио у нападу, повели су са 20:12. Никола Петровић је донео Звезди осам сет лопти, а трећу је искористио Никола Јовановић за Звездин преокрет – 25:18.

Била је наша екипа убедљива и у четвртом сету. Након техничког тајм аута било је 12:6 за црвено-беле. Ту предност изабраници Драгана Кобиљског су сачували до саме завршнице, када су са четири поена у низу дошли до нове победе и три бода – 25:16.

Најефикаснији у нашем тиму био је Александар Гмитровић са 20 поена, док су по 13 поена освојили Немања Машуловић, Данило Павловић и Милутин Нејић.

У наредном колу Црвена звезда гостује Спартаку у Суботици, али пре тога наше одбојкаше очекује први меч четвртфинала Купа Србије против истог противника у уторак 21. новембра од 19 часова у ХС Дудовашума у Суботици.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МЛАДИ РАДНИК 3:1 (24:26, 25:16, 25:18, 25:16)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 150. Судије: Дејан Рогић и Ђорђе Зеленовић. Трајање меча: 91 минут.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Стоковић, Гмитровић 20, Машуловић 13, Петровић 2, Нејић 13, Јовановић 8, Додић, Д. Павловић 13. Нису играли: Мељанац, Н. Павловић и Андоновић. Тренер: Драган Кобиљски.

МЛАДИ РАДНИК: Дудуј 2, Пајкић 1, Савић 6, Ковачевић 5, Медан, Тонић, Буша 14, Лончар, Поповић 6, Илић (либеро), Јелић, Чупковић 16. Тренер: Драган Бонић.