Звезда изгубила у првом мечу четвртфинала Еврокупа

62

Ватерполисти Црвене звезде доживели су пораз у првом мечу четвртфинала Еврокупа од Вероне резултатом 5:10 (0:1, 3:3, 2:2, 0:4).

Црвено-бели су држали прикључак све до саме завршнице када је Верона преломила и на крају убедљиво славила. Почетком друге четвртине Италијани су повели са 0:2 и ту разлику су чували све до пред крај трећег периода игре, када је Звезда головима Танасковића и Стојановића изједначила на 5:5.

Ипак, Фиљоли је својим голом, секунд пре краја треће четвртине донео Верони минимално вођство пред одлучујући део игре. Тај погодак је доста утицао на наш тим који је у последњем периоду примио четири гола, па ће пред собом имати изузетно тежак задатак у реванш мечу у Верони који је на програму 9. децембра.

Голове за Црвену звезду су постигли Небојша Тохољ, Вељко Танкосић, Александар Његован, Ђорђе Танасковић и Огњен Стојановић. Код гостију су истакао Стефано Луонго са три поготка.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СМ ВЕРОНА 5:10 (0:1, 3:3, 2:2, 0:4)

Београд – Базен: СЦ Милан Гале Мушкатировић. Судије: Матан Шварц (Израел) и Јохан Буц (Холандија). Играч више: Црвена звезда 12 (3), Верона 10 (3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Добожанов, Танкосић 1, Радовић, Бурсаћ, Шуберић, Илић, Његован 1, Тохољ 1, Љубеновић, Танасковић 1, Стојановић 1, Асановић, Тодоровски. Тренер: Дејан Савић.

ВЕРОНА: Лазовић, Ди СОма 1, Панераи, Фиљоли 2, Фондели, Петковић 2, Драшовић, Гало 1, Мирарки, Луонго 3, Валентино 1, Никозија. Тренер: Марко Гу Балдинети.