Раднички Обреновац – Црвена звезда 27:38 (13:22)

100

Рукометаши успешно пребродили још једну препреку на путу ка главном жребу Купа Србије. Црвена звезда је у „Шумицама“ савладала Раднички из Обреновца 38:27 (22:13).

После првог пораза у сезони у Аранђеловцу и пред долазак Железничара у „Шумице“, црвено-бели су имали обавезе у Купу Србије.

И успешно су наставили поход ка одбрани трофеја. Савладали су Раднички из Обреновца 38:27, а прилику су поново добила и Звездина деца. И сви су се уписали у стрелце, а деби су забележили Стефан Петрић, син Владимира Петрића, и Матија Николић.

Црвена звезда је брзо дошла до вођства, у серијама је погађа, а том ритму је и завршила прво полувреме, серијом 5:0 за 22:13.

Победник је практично био познат када су црвено-бели наставили серију и у другом полувремену головима Пешића и Александра Бабића и двоцифрену предност одржавали до краја меча. Максималан предност износила је 32:14 у 43.минуту меча.

У другом полувремену прилику су добили Иван Хорват, Алекса Туфегџић, Стефан Петрић и Матија Николић. Сви су се уписали у стрелце, а Николић је постигао 4 гола.

Најефикаснији су били Бугариновић, Милосављевић, МАтичић и Пешић са по 6 голова.

Београд, дворана: „Шумице“. Гледалаца: 150. Судије: Цветићанин и Пурић (Београд). Седмерци: Раднички 5 (5), Црвена звезда 4 (4). Искључења: Раднички 2, Црвена звезда 4 минута.

РАДНИЧКИ: Гагић, Бојић 6, Улићевић, Зорановић 4, Басара 2 (2), Соколов 1, Дурацовић 6 (1), Тимотијевић 2, Копривица 1, Ранковић 1, Обрадовић 2 (2), Пековић, Весовић 2, Минић. Тренер: Ненад Тимко

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Шотић, Мошић, Хорват 1, А. Бабић 2, Љубојевић 3, Палевић, Пешић 6, Љубеновић, Бугариновић 6, Милосављевић 6, Матичић 6 (3), Николић 4, Кљајић, Туфегџић 2, Петрић 2 (1). Тренер: Ненад Перуничић