Звезда испустила 2:0 и доживела нови пораз

54

Одбојкаши Црвене звезде доживели су трећи пораз у БПШ Суперлиги Србије. Црвено-бели су у 4. колу изгубили од Новог Пазара са 2:3, по сетовима 25:19, 25:21, 24:26, 25:27, 13:15.

Црвено-бели су имали предност од 2:0 у сетовима, а у четвртом периоду игре су имали и меч лопту коју нису искористили и на крају су погнуте главе напустили паркет дворане на Бањици.

Везаним поенима Вукашиновића Нови Пазар је показао на почетку меча да ће бити тврд орах и повео је са 0:4. Звезда се брзо вратила у игру и одличним потезом Николе Петровића повела са 10:9. Екипе су се смењивале у вођству, да би црвено-бели нанизали четири поена, преко Милутина Нејића, Данила Павловића и блоком Немање Машуловића, и стекли предност од 21:16. Никола Јовановић је донео пет сет лопти, а Нејић је изблокирао и довео Црвену звезду у вођство – 25:19.

Почетак другог сета потпуно је личио на претхони. Нови Пазар је повео, а изабраници Драгана Кобиљског су сустигли њихову предност, па потом и преокренули резултат у своју корист (10:8). Имали су црвено-бели и три поена предности након добре реализације напада Данила Павловића, али су гости успели да приђу на само поен заостатка (17:16). Са три везана поена Црвена звезда је преко Александра Гмитровића стигла до четири сет лопте. Другу су црвено-бели искористили да дуплирају своје вођство – 25:21.

Током читавог трећег периода наши одбојкаши су губили, а заостатак је износио и седам поена (11:18). Тада је прорадио Звездин блок, а поени су се ређали. Серијом од 5:0 (два болка Павловића и један Машулоивћа) црвено-бели су се вратили у игру и смањили на 19:20. Нови Пазар је успео да се резултатски одлепи и стигне до три сет лопте. Међутим, Нејић и Гмитровић доносе изједначење, али гости освајају наредна два поена и смањују резултат на 2:1 – 24:26.

Велика борба водила се и у четвртом делу игре. Поново је Нови Пазар повео, а Звезда серијом од 5:0 на сервис Гмитровића изједначила (10:10). Екипе су се потом смењивале у вођству, а црвено-бели су први стигли до меч лопте преко Јовановића. Ипак, гости су преокренули са два везана поена. Прву сет лопту за изједначење нису искористили, али другу прилику јесу – 25:27.

Пети сет је одлучивао о победнику сјајног дуела. На промену страна Звезда је понела минимално вођство. Међутим, Нови Пазар преокреће и блоком Хамзагића долази до вођства од 10:12, па је Кобиљски затражио тајм аут. Предах је добро дошао црвено-белима који су одмах везали два поена за ново изједначење. На крају гости су се боље снашли и искористили прву меч лопту за 13:15.

Одличну партију пружио је капитен Црвене звезде Александар Гмитровић са 36 поена, а по 15 су освојили Милутин Нејић и Данило Павловић. Најбољи у тиму Новог Пазара били су Ирфан Хамзагић са 28, односно Марко Вукашиновић са 24 поена.

Већ у петак 10. новембра (19 часова) одбојкаше Црвене звезде очекује гостовање Рибници у Краљеву у оквиру 5. кола БПШ Суперлиге Србије.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НОВИ ПАЗАР 2:3 (25:19, 25:21, 24:26, 25:27, 13:15)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 150. Судије: Предраг Баланџић и Владимир Цветковић. Трајање меча: 125 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Стоковић, Гмитровић 36, Машуловић 6, Петровић 2, Нејић 15, Јовановић 6, Додић, Д. Павловић 15. Нису играли: Мељанац, Н. Павловић, Андоновић. Тренер: Драган Кобиљски.

НОВИ ПАЗАР: Вукашиновић 24, Сретеновић, Поломац 10, Затрић, Даца 5, Зуковић (либеро), Божовић, Радосављевић 8, Симић, Вилимановић 6, Прушевић, Хамзагић 28. Тренер: Хамза Затрић.