Шамот – Црвена звезда 21:19 (12:11)

122

Звездини рукометаши забележили су први пораз у сезони у Аранђеловцу од Шамота – 21:19.

Повреда капитена Дејана Бабића је оставила трага у игри Звезде, Бојан Палевић је ровит, па је и Дамјан Блећић покушавао да помогне екипи на позицији пивота.

У контраритму су били црвено-бели, екипа Шамота је водила током целог меча. Почетну предност од четири гола су одржавали до краја првог дела, Звезда преко Мошића и Александра Бабића стизала минус, а Милосављевић је изједначио на 11:11. Ипак, Радосављевић постиже гол за предност домаћина на полувремену, 12:11.

Шамот је брзим голом на старту наставка дошао до два гола предности, а Звезда успела да да изједначи. Гол за гол смо гледали до уласка у последњих десет минута. Очекивало се да црвено-бели преломе меч у своју корист, али Шамот је успео да стигне до три гола предности и нанесе Звезди први пораз.

Иван Мошић је био најефикаснији са 6 голова, четири је постигао Александар Бабић.

Звезда у наредном колу дочекује Железничар из Ниш, али прво ће у среду у Купу Србије угостити Раднички из Обреновца.

Аранђеловац, дворана: СЦ „Шумадија“. Гледалаца: 1000. Судије: Благојевић и Ђокић (Јагодина). Седмерци: Шамот 3 (1), Црвена звезда 3 (2). Искључења: Шамот 10, Црвена звезда 10 минута.

ШАМОТ: Милићевић, Илић, Ранковић, Радосављевић 3, Лукић, Прашчевић 3, Глишић 1, Томић, Ломић 4, Милинић 1, Бешир, Шимик, Живковић 4, Стојковић 4, Митровић, Ђорђевић. Тренер: Мирко Обрадовић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Шотић 2, Радисављевић, Мошић 6, А. Бабић 4 (2), Блечић 1, Палевић 1, Пешић 1, Љубеновић, Бугариновић, Милосављевић 2, Пејчиновић, Матичић 1, Мандић 3, Кљајић, Миладиновић. Тренер: Ненад Перуничић